Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Péťa

Dobrovolnice Psího útulku U Šmudliny Tachov Petra Vetešníková:

Setkávám se často s nepochopením, či výčitkami. Do útulku se ale chodím odreagovat.

Přišla jako milá tichá dívka, která tvrdila, že se mě bojí, protože působím přísně. Za tu dobu, kterou je u Šmudliny součástí se z ní stala nekompromisní členka, která se nebojí prosadit svůj názor. Naprosto na Pétě obdivuji, jak dokáže v jednom dni odpovědět na tolik komentářů na Facebooku Šmudliny, který spravuji, ale komentovat nestíhám. Asi má Péti den více hodin, jak ten můj. Dovolte, abych vám představila naší kolegyni Petru Vetešníkovou.

 


 

1) Jak jsi se dostala k práci v útulku? A jak už jsi v útulku dlouho?
Do útulku mě přivedl úžasňák Benny – střapatý, veselý pejsek. Bohužel jsem ale nebyla vhodný adept adoptovat ho. Benny byl exot, ale úžasný. Nějak se povedlo, že v útulku zrovna sháněli pomoc a já tam s ním zůstala. V útulku jsem rok a půl. Od 18. 8. 2018.

 

2) Jaká je tvá úloha, náplň práce?
Ze začátku jsem měla na starosti karanténu. Kde se staráme o nově příchozí, nemocné pejsky, štěňata, a tak.
Nyní pomáhám kde je třeba, od karantény po klasické služby v útulku, dopravu pejsků na veterinu. Také spravuji Instagram Šmudliny a u útulkového Facebooku se snažím odpovídat na komentáře návštěvníků.  Ale moje hlavní úloha je vrchní mazlič.

 

3) Máš nějakého oblíbence? Čím tě učaroval?
Jednoznačně Coty. Úžasný, veselý usměvavý pejsek.

 

4) Sama máš nějakého psa? A jiný zvěřinec?
Nyní mám útulkového westíka jménem Hitchi, z útulku Nalezenci Šumaváci a králíka Jůlinku od slečny, které se nehodila k čivavě.
I když být to jen na mně mám doma polovinu útulku, ale….

 

5) Co děláš ve volném čase, když nejsi zrovna v útulku?
Haha, nemám volný čas. Buď jsem v práci nebo v útulku. Ne, sranda - občas jezdím relaxovat do obchodu nebo trávím čas se synem a přítelem.

 

6) Máš nějakou psí osobnost v paměti a srdci? Nějaký psí osud, jehož jsi byla důležitou součástí?
Jednoznačně Benny, to byla láska na první pohled, byla jsem neskutečně šťastná, když po dvou letech, bez jediného zájemce (kromě mě) našel domov, ale to byl pro mě Pan Pes.

 

7) Je něco, co bys chtěla v útulku změnit?
Já bych změnila vedení. Ne, sranda. Občas je to pro všechny náročné psychicky. Snažíme se všichni co to jde - asi bych nic neměnila.

 

8) Co ti vlastně útulek dává? A co bere?
Chodím do útulku „vypnout“. Kdybych neměla syna a psa doma, asi bych tam bydlela. Ale bohužel.
Co bere? Nevím jestli bere, ale v rodině se setkávám často s nepochopením, či výčitkami. To samé ze strany přítele.
Ale pak stačí pár minut v útulku a házím to za hlavu, jelikož ti chlupáči dokáží všechno vynahradit a vždy mě ujistí, že dělám správně.

 

9) Je něco, co ti na práci v útulku vyloženě vadí?
Psychický nátlak ze strany lidí z venku – ne všichni, ale spousta lidí si myslí že musíme být otroci a vděční za každý piškot, když to řeknu takhle hloupě. A v útulku máme pro všechny být nejlépe 24 hodin denně, když si náhodou vzpomenou přijít.