Evička

Dobrovolnice Psího útulku U Šmudliny Eva Kastnerová:

Není lepšího pocitu, než když zjistíte, že díky vašemu inzerátu našel pejsek domov.

I když je tak strašně moc daleko, její práce pro Šmudlinu je jedna z nejdůležitějších – protože díky Evičce se dozvíte, že u nás čekají desítky a desítky psů. I přestože je tak moc daleko, má všechno pod naprostou kontrolou a když něco má hlava děravá zapomene, Evička si s tím poradí a vše velice rychle vyřeší. Jsem moc ráda, že nás osud svedl dohromady. A jaká to byla náhoda, když havířovská paní zná cestičky, kudy nyní naši útulkáči chodívají.

 


 

1) Jak jsi se dostala k práci v útulku? A jak už jsi v útulku dlouho?
Pro útulek pracuji od roku 2014, kdy jsem začala pomáhat s inzercí a propagací pejsků U Šmudliny.

 

2) Jaká je tvá úloha, náplň práce?
Jelikož zároveň pracuji pro spolek Home 4 Pets a jsem administrátorem webových stránek, které slouží k propagaci pejsků a kočiček z útulků, depozit a dočasných péčích z celé ČR a Slovenska, vystavuji tam inzeráty bezprizorních pejsků, plus inzeruji na další čtyřech českých inzertních portálech pro zvířata.

 

3) Máš nějakého oblíbence? Čím tě učaroval?
Můj oblíbenec je vždy černý a střapatý pes, pak jakýkoliv stařeček či babička nebo pes, který je pro jiné škaredý.

 

4) Sama máš nějakého psa? A jiný zvěřinec?
Mám dvě fenečky, jedna je z útulku Dětmarovice, jedna ze zrušené slovenské množírny. Ano, obě jsou černé a střapaté.

 

5) Co děláš ve volném čase, když nejsi zrovna v útulku?
Jelikož bydlím v Havířově, 538 km daleko od útulku, má práce spočívá pouze v inzerci. A proč jsem si vybrala útulek, který je tak daleko? V devadesátých letech minulého století jsem v Tachově bydlela a zažila tam fajn časy, takže trošku nostalgie a také známost se slečnou vedoucí útulku přes jednu aukční skupinu, která se jmenovala Aukce ze Srdce a byla jednou z prvních aukčních skupin podporujících psy v útulcích.

 

6) Máš nějakou psí osobnost v paměti a srdci? Nějaký psí osud, jehož si byla důležitou součástí?
Moje absolutní srdcovka byl Scooby, pes z východu Slovenska. Měl nádherný pohled a křivou přední nožku, která mu špatně srostla a nikdo to neřešil. V ČR podstoupil operaci, packa se napravila a Scooby zanedlouho našel i svůj trvalý domov, kde je spokojený a milovaný. Myslím si, že kdyby nedostal šanci žít tady, je ve Vranově nad Topľou dodnes. Ale já byla velmi urputná a vytrvalá a Scoobyho k nám dostala, i když to nebylo zrovna jednoduché.

Pokud by to měl být pes od Šmudliny, je to každopádně Fanda: http://www.home4pets.cz/psi-k-adopci/domova-se-nedockali-r-i-p/item/1166

 

7) Je něco, co bys chtěla v útulku změnit?
Pro mě je útulek U Šmudliny jedním z nejlepších útulků u nás, přesně vědí kolika psům dokáží pomoci, psy nehromadí, chlupáči mají prvotřídní péči, útulek je otevřen každý den pro veřejnost, která chodí pejsky venčit a socializovat je tak. Paní vedoucí má kolem sebe lidi, na které se může stoprocentně spolehnout, lidi, kterým důvěřuje a jsou jí oporou, vybrat si správný tým spolupracovníků je totiž velmi důležité pro chod útulku.

 

8) Co ti vlastně útulek dává? A co bere?
Práce pro útulek je časově náročná, ale není lepšího pocitu, než když zjistíte, že díky vašemu inzerátu našel pejsek domov. Pocit k nezaplacení a za všechny prachy.
Jen bych chtěla zmínit, že ke psaní inzerátů mě dovedla Šárka H. Valerio, která mě naučila vše, co umím. Ona je můj vzor, který nikdy nedostihnu, jelikož její psaní nemá konkurenci. Jsem pyšná, že jsem součástí Šmudlina týmu.