Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

TIBET

pes

do 5 let 

německý ovčák nebo jeho kříženec

 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasný Tibet umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat.

Představte si, že se snažíte někomu oddat, dělat vše co chcete, ale na oplátku přichází jen trest trest trest. 

Ten, kdo Tibeta v minulosti vlastnil mu hodně ublížil a stále si na to pamatuje. 

Rád se s vámi bude procházet, půjde počítat luční koníky, dohlídne na vás jestli správně házíte míčky.

Je to moc hodný, milý, mazlivý kluk. Tulí se k vám, zahrne vás polibky, dělá blbiny, pak nastávají ale chvíle, kdy se vás bojí, jako například: když vezmete do ruky klacek a chcete mu ho hodit. Nebo, když zakopnete a jen tak si pronesete nějakou vsuvku o tom, jaký jste sám nešika. To jsou chvíle, kdy se strašně bojí a jde se schovat. Někdo mu strašně ublížil, ale my tu dušičku máme už skoro poskládanou dohromady. Chybí nám už jen vlastní domov pro Tibiho. 

Je zvyklý na chov venku v zateplené boudě, kde má dřevitou vlnu, protože deky se mu nelíbí. Hygienické návyky trénujeme. 

Je nešťastný, když ho zavřete, proto doporučujeme chov volně na zahradě. V minulosti musel být neustále zavřený, protože to na něm zanechalo následky: má úplně ubroušené všechny zuby. Když má v kotci volně misku, okamžitě ji jde rozebírat. Klasický syndrom kotcového psa. Má jizvy všude po těle, chybí mu kus ucha a nemá zuby, vytáhli jsme ho z pekla. Když k nám přišel, měl v pase 10 cm a sotva stál na nohou. Dnes už je to pes s trochou síly (váží do 28 kg, ale stále má co dohánět) a rád by šel domů. Je námi rozmazlován a miluje nás. Je ale čas jít domů.

Má rád všechny lidi i děti. Hodí se do rodiny, kde umí pracovat s mírným plašánkem, ale není to nic hrozného. Nejeví žádné známky agresivity, i když se bojí nebo jde o žrádlo, prostě nic.

Hodí se jako pes jedináček. 


Pokud máte o Tibeta zájem, napište nám něco o sobě a jaký domov nabízíte na Gabrielka333@seznam.cz (pokud se 2 - 4 dny neozveme, nic se neděje. Dostaneme se na vás) 

V útulku od března 2021

S adopčním poplatkem 2.000,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, načipovaný, 2x odčervený, Bravecto proti parazitům a výsledky krevního rozboru, který byl naprosto v pořádku)