Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůDASTY
pes
6 let
labrador

Ať je zima nebo horko, ať je sníh nebo déšť, tento fešák je opravdovým přítelem do naprosté nepohody i pohody. Jde o přerostlé dospělé štěňátko, které miluje hračky a mazlení. Jakmile necháte ruce volné bez zaměstnání, Dasty vám dá tvářičku přímo do dlaně a podívá se na vás tím jeho úžasným hlubokým pohledem.  Miluje vlastně úplně všechno. Do auta naskakuje sám a odjel by rybařit i se sousedem. Je to dobrý parťák na balení holek, protože jde přivítat každou slečinku v parku. Je to parťák i mezi děti, protože je pro něj každý aport nebo míček výzvou ke hře. A co takhle bazének? Na zahradní grilovačku a večerní koupačku je naprosto ideální. A že se blíží zima??? No to přeci Dastymu nevadí a hupsne do vody i tak. Je to klidný chlapec, co si umí hrát a dovádět, na druhou stranu nejde o šílence, co vás nenechá vydechnout. Snese psy i fenečky. Uvítal by bydleníčko na zahrádce se spaním v teple. Zavřený v bytě by byl nešťastný, kotec je pro něj naprosto nevhodný. Nejde o žádného tuláka nebo grázlíka - jeho panička je na tom zdravotně velice špatně a už se o psa nemohla dále starat.

Umístěn v dočasné péči (Plzeň) 
S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombin. vakcinou, odčerven)

PERRY
pes
1 rok
kříženec JRT (váha cca 10kg)

 Jemnost, neodolatelná krása, nekonečno optimismu a móře lásky...tohle všechno vyzařuje z dokonalého krasavce Perryho. Je dost živý a uličnický - asi jako každé štěndo. Umí ale také odpočívat a slunit se. Má moc rád ostatní pejsky a snese psy i fenky, rád si s nimi hraje. Hodně skáče, takže nedoporučujeme k malým dětem. S puberťáky už problém nebude. Dětičky má rád a když bude dvounohý kamarád, tak se to bude zlobit jedna báseň. Je čistotný, doma nic neničí a venčí se venku. Hodí se do tepla, do bytu nebo domku se zahrádkou - ale přístupem domů a spaní v posteli. Když je sám, tak neštěká.

V útulku od října 2016.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, odblešený)
 

AIŠA
fenka, kastrovaná
1 rok
kříženec čivavy, špice (váha cca 5kg)

Milované drobátko, roztomilé prťátko, očka jak dvě rozinky, to je naše malá, roztomilá, miloučká Aiša. Je sladká jako bonboniéra. Zkrátka vše, co právě hledáte. Je to aktivní holčička, která však ví, kdy odpočívat. Miluje společnost lidí i ostatních zvířátek - snese pejsky i kočičky. Je zvyklá být v pohodlí domova, na trajdání po zahradě i lítání po loukách. Je zvyklá bydlet v bytě a je to vychovaná holka. Má hygienické návyky. Je velice rozumná a ví, kde je její místečko a ostatní povely rychle vnímá. Hodí se i k větším dětem, ty malé si ji mohou plést s plyšákem. Hodí se na zahrádku se spaním doma nebo i do bytu. Na velké psy štěká jako hrdinka, ale jinak je dost klidná a tichá.

V útulku je od října 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená, načipovaná,vykastrovaná)

PRINCEZNA MERUŇKA ŘASENKA I.
fenka, kastrovaná
1 rok
kříženka yorkshira, knírače (váha 5kg)

Malá labutí princeznička, slaďoučká jako podzimní ovoce, hodná jako anděl a překrásná jako panenka. Je to malinkatá holčička, co k životu potřebuje jen málo - upřímnou lásku. Je mladá a živá - ráda dovádí, ale sportovní nadání  tedy nemá. vyhovují jí čtyři delší procházky denně a mazlení alespoň deset hodin denně. Hledáme rodinu, kde bude paní opravdu zdatná kuchařka a bude umět vařit jen z kvalitních potravin. Bude ji podávat pečená holoubata a utírat koutky ubrouskem. Spát bude na naducané peřině a na večer ji příjdete vypnout televizi. Jistě že jde o nadsázku, ale chce jen to nejlepší. Lidská zrůda ji týrala a ubližovala. Je plná jizev a trvalo, než získala k lidem důvěru. Hodí se do bytu i domku s trvalým přístupem domů a spaní v posteli. Na ostatní psy vyšiluje a trochu se jich bojí, takže by byla asi vhodná asi jako jedináček. Nehodí se k malým dětem. Nejedná se o psa do tašky - asi by ji to nejen že děsilo, ale princezny umí i chodit po svých.

V útulku od září 2016.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená a vykastrovaná)
 

KECKA KECÁLEK
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec (váha cca 25kg)

Být šťastný, spokojený a plný lásky - jak snadné se to může zdát... Jak rychle by Kecko vyměnil za: opuštěný, nechtěný a sám. Jeho rodina se rozrostla o dalšího malého človíčka a strach ze psa byl tak velký, že šla láska od nejlepšího přítele stranou a tohoto fešáka dali do útulku. V útulku mu ostatní psi ubližovali a tak se dostal přes inzerát až k nám. Jsme rádi, že je u nás, protože tak hodného pejska jsme neměli dlouho. Je moc hodný, veselý, milý, přítulný, vyrovnaný a sebejistý. Tento nádherný pihatý společník miluje volnost a lítání po zahradě a lítání po loukách, když se jde na procházku. Rád vám lehává na klíně, když koukáte na televizi a je vám vždy po boku. Hodil by se do rodiny s domkem a zahradou. I když jeho jméno klame - je tichý a neštěká. Je to jméno od původních majitelů, tak proč jej měnit. Hygienické návyky má a bylo by fajn, kdyby mohl bydlet v teplíčku domova. Je nutno jeho srst udržovat pravidelným česáním. Hodí se i do rodiny k velkým dětem. S ostatními psíky se snese. 

 

V útulku od září 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešený, načipovaný a vykastrovaný) 


PUF
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec pinče, dobrmana (váha cca 18kg) 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Náš přenádherný Puf je plný lásky, plný života, plný dojmů z každého hezky ztráveného odpoledne. Má přenádhernou figuru, jemné drápky, veliká ouška a očka, co se třpytí v odrazu podzimního slunce. Číší z něj láska, oddanost, chytrost a náklonnost. Je to velice chytrý pes, který se během pár dnů naučil některé povely a s radostí čeká na rozvíjení jeho chytré hlavičky. Bavily by ho i nějaké hlavolamové hry nebo sportovní zabavení. Učí se běhat u koloběžky - několikrát si tento sport vyzkoušel a docela mu to jde. Má obrovské nadání jak pro sport, tak pro výcvik. Rozhodně to není pes pro babču na dvorek, ale pro mladou a aktivní rodinu, co ho bude milovat adá mu jistotu, která mu při poznávání nových lidí trošku chybí. Je člověkem trošku zklamaný a od štěňátka byl bitý. Jeho majitel ho uvázal k boudě a vždy když moc štěkal, tak dostal výprask. Tímto hrozným způsobem ho to odnaučil. Lidskou společnost má rád, ale musí se na něj pomalu a za pár minutek je skvělý kamarád, nyní čeká na svoji novou rodinu. V ženách a dětech má oporu - s muži mu to trvá zmíněných pár minut. Jinak s lidmi problém vůbec nemá. Ostatní psy nesnese, s fenkami problém nemá. Má hygienické návyky. Hodí se k domku se zahradou nebo i do bytu - při dostatečném aktivním vyžití. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkemn1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcíno, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)

OUŠKO
pes, kastrovaný, čipovaný
2 roky
kříženec (váha cca 7kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidských vlastnostem - a každý pes chce od člověka jediné: být milován. Překrásný, něžný, přítulný, úchvatný a energický Ouško hledá svoji rodinu, která ho každý den za úsvitu pevně obejme a přitiskne ke svému srdci. 

Ouško hledá rodinu, kde bude plno lásky, legrace, her a volných kilometrů na běhání. Ouško hledá rodinu, která ho začlení do svého MY. Přenádherný chlapeček je ještě jankovitý, zkrátka odrostlé štěndo. Je živý, aktivní, když se rozdovádí, nechá se usměrnit a na druhou stranu umí být i klidný a na svůj věk i neuvěřitelně ukázněný. Úžasně reaguje na povely přines, pískej, zlob, mazli se, honem rychle. Opravdu mu to stačí říci jednou.Neustále se směje a dodává vašemu dni obrovskou jiskru. Hodí se do rodiny k dětem. Vhodný do bytu i na zahradu se spaním jedině doma. Je naprosto čistotný a vychovaný, nic neničí. Neničí ani hračky - občas mu to "ujede" a nechá se unést a vyhryže plyšákům nos - ale jinak by mohl dělat "majordoma".

Jak vychází se psy? Bojí se jich a ze strachu na ně štěká. My ho seznámili s Nelinkou a když poznal, jaká je to príma holka, tak se k ní nastěhoval. Před půl rokem ho napadli dva velcí psi a dost ho potrhali - tak si nese trauma z mládí. Kvůli tomu má amputovaný ocásek  - takže ze sebe může dělat dobrmana. Nemá žádné trvalé následky. Snese kočky. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, vykastrovaný, načipovaný. ošetřen přípravkem Bravecto) 


NELINKA
fenka, kastrovaná, čipovaná
4 roky
kříženka šiperky (váha cca 11kg)

Vždy, když se budeš cítit sám, naše černovláska bude vždy na blízku a přitiskne se ti na hruď. Když zvedne oči, tak ty malé hnědé korálky jasně promluví: "Já tě budu vždy milovat!"  Malá, líbezná, uvrtěná psí slečinka je jedním z pokladů útulku. Je veselá, hravá, milá, vlídná a neustále v dobré náladě. V přítomnosti cizích mužů je zprvu zaražená a někdy na ně štěká, ale s vlídným jednáním je rychle kamarádka. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Nelinka, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Je to čistotná holka, co čůrá jedině venku. Pokud s ní budete chtít lehávat k televizi, jistě nebude proti. Miluje zahrádku a lítání. Pokud se bude moci opalovat na zahradě -  bude spokojená a když ji necháte oddychovat pod dekou v manželské posteli - to bude ideál. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. Zbožňuje míčky a jiné hračky - má v nich i motivaci - byla by jistě šikovná na nějaký sport. S ostatními psíky vychází bez problémů. Fotografie klamou - velikostně se rovná trošku vyššímu kokrovi.

V útulku od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená Bravecto, načipovaná, vykastrovaná)


ČÁRLÍK
pes
6 let
shi-tzu

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. A pro Čárlíka je rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Jde o pětikilový poklad, který potřebuje k životu jen málo - něco dobrého k snědku, dlouhé vycházky, načechranou postel a lásku své rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. V bytě by asi dost štěkal. Je nutno udržovat jeho srst pravidelným česáním a stříháním. Nejde o pejska do tašky a příručních zavazadel. Nemá moc rád, když se bere do ruky. Je takový svůj - vrčí, ale není agresivní. Potřebuje rázného pána, který tyhle jeho vrčící nálady zarazí a dá mu jasně najevo, že na mě si tohle dovolovat nemůžeš, panečku. Jinak je opravdu moc hodný a fajn. Je dost na jídlo a smlsne kde co - což by mohlo být pozitivum k jeho nevrlým náladám. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Nehodí se do rodiny k dětem, nemá je rád. Jeho páníček musel kvůli stěhování na ubytovnu dát psa do útulku.

 

V útulku je od června 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, dvakrát odčerven, Bravecto proti klíšťatům a blechám) 


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz