Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůJESSI
fenka, kastrovaná
3 roky
kříženka (váha cca 6kg)

Uděláme spolu dohodu: Já tě budu celý život uctívat, chránit a z celého srdce zbožňovat, a ty mi dáš jedno jediné...rodinu - obyčejný domov, který bude pro mne vysněným - ostatní už přijde samo. Když vám do života vstoupí pes, jako je naše malá Jessinka - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška.
Doma je klidná a nezlobí, venku je dosti aktivní a je zvyklá na několikakilometrové vycházky a stíhá sportovním plemenům. Je jako na klíček, který vydrží natažený úplně v pohodě 5 km. Běhá na volno, drží se smečky a na zavolání přiběhne. Hodí se do smečky, je naprosto nekonfliktní se psy i fenami. Kočky snese v pohodě. Zprvu se bude bát, když se rozkouká, ráda řádí. V autě jezdit umí a ráda. Hygienické návyky má. Určitě se nehodí do sídliště a rušných ulic. Vyhovoval by jí domek se zahradou na okraji města nebo na vsi. Nehodí se k peciválům, chce běhat. Je naučená na denní vycházky, na které se hrozně těší.
 
V útulku od června 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená Bravectem, vykastrovaná)

MAYBE
fenka, kastrovaná
5 let
kříženka NO (váha cca 20kg)

Upozorňujeme, že pohled na Maybe, způsobuje závislost. Tělo nádherného ovčáka nesou mini nožičky. Je to velice sympatická, mazlivá, vlídná aktivní holčička, která miluje lidskou společnost natolik, že je jí jedno jestli bude ležet pod nohama, za vašimi zády nebo na klíně. Miluje hru jak s hračkama, tak se člověkem. Zvyklá na pravidelné procházky, na kterých je naprosto vzorná, umí pár základních povelů poslušnosti. Na vodítku chodí jako profi policejní pes - takže u nohy. Uvítala by rodinu s domečkem a zahrádkou, se spaním doma. Hygienické návyky má, doma nic neničí. Domeček ohlídá jako zabiják štěkáním - je ale naprosto nekonflikní, neagresivní - to ale podomní prodejci neví. Má ráda děti, hlazení, mazlení. Vyjde s fenkou i pejskem. Kočky ráda nemá. Hodně se bojí bouřky a ohňostroje. Našli ji v dešti, hozenou do pangejtu v nehezkém stavu, postarali se o ni hodní lidé - jenže ji nepřijala smečka a tak je v rodině nešťastná. Jedná se o externí inzerci. Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená, vykastrovaná.

S adopčním poplatkem 1.500,-

*Jedná se o externí inzerci
Psí útulek U Šmudliny Tachov
Gabriela Jägerová Tel.: 724 583 768
Gabrielka333@seznam.cz

CIRO
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec NO

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi.
Jeho překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o hodného, pohodového pejska, který má vyrovnanou povahu. Je velice inteligentní a připravený na to, že spolu budete trávit veškerý volný čas. Bezchybný psí krasavec pro dokonalou rodinu. Miluje lidi, jejich společnost, hru s pánem, vyrovnanou fenkou a procházky. Jezdí i rád autem. Uvítal by rodinný domeček. Dostatečně zateplená bouda, bez zavírání do kotce  mu bude stačit. Kotelna nebo předsíň by byla také moc fajn na spaní. Dětem neublíží. K malým nedoporučujeme, aby je nepovalil, nepodrápal.

V útulku je od března 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, vykastrován, načipován a Bravecto proti parazitům)

JASMÍNKA
fenka
2 měsíce
kříženka (v budoucnu středního vzrůstu)

Překrásná princeznička, slečna plyšáková k pomazlení. Je to veselá, optimistická holčička, co teprve objevuje svět. Má ráda všechno a všechny. Co vám budu o štěňatech povídat? Rozkoušou vám boty, musíte je naučit na vodítku, čůrat a kakat venku - no zprvu žádná slast, ale trpělivost nese ovoce. A jistě to za to bude stát. V budoucnu bude středního vzrůstu, žádný ovčák. Jde o čistokrevné, nefalšované vesnické vořechy. Je dost fixovaná na sourozence, jak už to bývá. Upřednostníme adopci s druhým pejskem. 
Podmínka adopce je kastrace v roce, nutno doložit lékařskou zprávou a fotografií zákroku. Nalezena i se sourozencem na odstavném parkovišti u dálnice D5.

V útulku od května 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkován komb. vakcínou- nutno přeočkovat, pravidelně odčerven, odblešen)

Pokud máte zájem, kontaktujte pouze útulek přes e-mail:
Gabrielka333@seznam.cz

BONIFÁC
pes
1-2 roky
kříženec pinče

Když vám do života vstoupí pes, jako je náš malý Bonifác - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška. Jde o energické a živé zvířátko, které se hodí pro aktivního člověka. Bonifác je chytrá hlavička. Hodí se do domečku se zahradou, se spaním na levé půlce postele a přikrytý až po čumáček nebo do bytu. Čeká na adopci u mladé, aktivní rodiny, i s většími dětmi. Se psy vychází bez problémů, snese psy i fenky. Snášenlivost u koček máme vyzkoušenou - bez problémů. Hygienické návyky má. V autě jezdí jako profík. Už by rád někomu funěl do ouška. Přijali jsme ho dost vyhublého ze záchytných kotců obce Kostelec. 

V útulku je odkvětna 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, Bob Martin proti klíšťatům a blechám).

ŠAKALÍK
pes
3 roky
kříženec (váha 15kg)

Milý, rozkošný, roztomilý a slaďoučký jako plná bonboniéra. A když se vám ještě rozběhne naproti - tak vypadá jako by si běžel pro cenu slávy. To je náš skvělý a báječný Šakalík... On je prostě zlaťák zlatá. Je jako narozeninový dárek, ze kterého máte jen radost. Přišel k nám trošičku jako troska, vychrtlý na kost, smutný. Oni mu totiž chyběli lidé. Jak poznal, že má kolem sebe lásku, náklonnost, pohlazení a kvalitní jídlo - vyklubal se z něj přenádherný pes. Je neustále v dobré náladě, směje se - což je vidno. Miluje mazlení, hru s hračkami, aport, skok vysoký, přeběh přes kladinu. Hodí se do rodiny, kde je spoustu legrace a příjemných zážitků. Určitě pro aktivního člověka. Jestli si ho pletete s ovčákem a myslíte si, že ho někam zavřete, aby hlídal - nesmysl. Je to pes společník, líbací, vítací, bezproblémový. Má hygienické návyky - vhodný na pobyt doma, do teplíčka. Jak snese ostatní psy nevíme, nechceme zkoušet. Hodí se jen k velkým dětem. Aby ho ty malé neterorizovaly. Jak moc on prahne pro láskyplném domově. 

V útulku od května 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, Kiltix proti blechám a klíšťatům)

BENNY
pes, čipovaný
6 let
kříženec tibetského teriéra (váha 14kg)

Jen pár kilo lásky, něhy, jemnosti, přítulnosti a roztomilosti na vás čeká u nás v útulku. Je to zlatíčko, miluje všechny lidi. Po celičký den má dobrou náladu a neustále se směje. Čas od času ho chytne rapl a dělá hlouposti a dovádí co to jde. 
Na ostatní pejsky reaguje pozitivně, přesto by byl vhodný pouze jako jedináček Je dost aktivní a energický. Je zvyklý na dvě několika kilometrové vycházky denně. Lítání po zahrádce by se mu také moc líbilo. Je sice malý, ale dost bystrý a vyštěká nevítané hosty. Hygienu zvládá bez problémů, přesto se jedná o psa, který je zvyklý na celoroční pobyt venku. V zimním období byl brán do chodby. Moc rád si hraje s míčem, uzlem, ocení i s plyšáčky. Hodí se do rodiny k velkým dětičkám, tam kde je zábava a veselí. Jeho srst se musí pravidelně česat a stříhat. Před čtyřmi lety si ho adoptovala zlatá, hodná rodina z útulku v Plzni. Nečekaně přišla nemoc a vše se rázem změnilo. Benny a páníčci byli odloučeni, oběma to zlomilo srdce, ale život jde dál. Jsme pro něj velikou oporou. Tak kdo chce kluka, co se stále směje? 

V útulku od května 2018.

S adopčním poplatkem 1500,-Kč (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován, ošetřen přípravkem Bravecto)

DONEČEK
pes
10 let
kokršpaněl

Uděláme spolu dohodu: Já tě budu celý život uctívat, chránit a z celého srdce zbožňovat, a ty mi dáš jedno jediné...rodinu - obyčejný domov, který bude pro mne vysněným - ostatní už přijde samo. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš úžasný Doneček - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška.
Jde o energické a živé zvířátko, které se hodí pro aktivního člověka. Hodí se do domečku se zahradou, se spaním na levé půlce postele a přikrytý až po čumáček nebo do bytu. Čeká na adopci u aktivní rodiny, i s většími dětmi. Se psy vychází bez problémů, snese psy i fenky. Kočkám neublíží. Hygienické návyky má. V autě jezdí jako profík, mezi oblíbenou činnost to však nepatří. Druhá pes je spíše výhodou. Už by rád někomu funěl do ouška.

V útulku je od února 2018.

S adopčním poplatkem 700,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, Bravecto proti klíšťatům a blechám).

*Rodina, která si adoptuje Donečka, bude mít finančně podporovanou veterinu útulkem - a to doživotně.


LUCKA
fenka, kastrovaná
5 let
kříženka labradora (váha 28kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Lucka umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Její životní motto je milovat! A to nikoli sama sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu.
Je to mladá, hodná a veselá holka plná energie. Jde o klasické živé a hravé odrostlé štěndo. Má ráda hračky, uzle, míčky. Nejradši si hraje společně s člověkem. Je hodně kontaktní a je ji dobře, má-li nablízku svého člověka. Jde o budoucího strážce rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou. Zvládne bydlet i venku v zateplené boudě. Bez zavírání do kotce, to není třeba. Když ji budete pouštět dovnitř domu, nebude problém. Nechce být však zavřená, aby vám nerozebrala gauč a tépichy. Do bytovky se nehodí. Je moc inteligentní. Hodí se i do rodiny k dětem. Ostatní psy ráda moc nemá.  

V útulku je od dubna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, ošetřena přípravkem Bravecto, vykastrovaná)


MATÝSEK
pes
8 let
kříženec (váha cca 16kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. Jakmile vás uchvátí pohled do Matýskových očí, je jasno..protože když se rozdávala sebedůvěra, Matýsek si šel přidat. Ví, že se u něj lidé zastavují a hádají se, kdo s ním půjde ven - protože Matýsek, to je výhra! 
Když vyslovím jeho jméno, úplně mě zalechtá v břiše, jsem do něj přímo paf - ráda dám prostor aktivní rodině, která mu snese modré z nebe. Jde o veselého, pozitivně naladěného, aktivního pejska, který kolem sebe rozdává lásku a radost. Je zvyklý na pravidelné procházky - jednu, dvě delší denně. Miluje lidskou společnost, hračky, klacky, míčky, aportíčky - je to veselý nadšenec. Hodil by se do rodiny s obrovským srdcem, velkými dětmi, zateplenou boudičkou a nebo spinkáním někde v kotelně. Kočičky rád nemá. Ostatní pejsky také moc né, ale zbytečně po nich nevyjíždí. K dokonalosti mu chybí jen jedno jedné - rodina. neváhejte, protože pejsek s tak úžasnou povahou nebude čekat věčně. Pejsek je jednou z cenných pozůstalostí. Vždy byl opečováván, milován. O všechno přišel a je sám. 

S adopčním poplatkem.

V útulku od března 1.300,- (Naočkovaný kombin. vakcínou, odčerven, odblešen Advantix ampulí)  Advantix) 

ŠEDO
pes
5 let
kříženec knírače (váha cca 20kg)

Š jako šarmantní. E jako energický. D jako dokonalý. O jako okouzlující. Toto jsou čtyři slova, která ho dokonale vystihují. Nejen, že se jedná o psa s unikátním a neodolatelným vzhledem, jeho vřelá, inteligentní a energická povaha vás musí zkrátka upoutat více, než jeho modrá barva srsti. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš  Šedo - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, blázínek, co i z krále udělá šaška. Jde o originál každým coulem - kdo může říct, že má modrého psa?? Já znám jen pár lidí. . Neustále se směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Šedo, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Pokud s ním budete chtít lehávat na gauči u televize, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem - i s cizím člověkem - je to takový salámista. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Do bytovky však nedoporučujeme, dům a zahrada bude lepší volba. Potřebuje zapracovat na výcviku, moc toho neumí, jen dělat šaškárny, ale je chytrý a vnímavý. Nedoporučujeme k úplně malým dětem, hodně skáče. Jinak děti miluje. Ostatní pejsky nemusí, ale zbytečně je neprovokuje - doporučujeme však jako jedináčka. 

*Kontakt pouze přes e-mail: Gabrielka333@seznam.cz

V útulku je od února 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený a ošetřený přípravkem Bravecto)


ALBRECHT
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec tuleně (váha cca 20 kg)

Klidný, přátelský, extrémně inteligentní a vyrovnaný pes. Snášenlivý se všemi a se vším. Je moc šikovný a agilní. Vhodný pouze do bytu či domku se spaním uvnitř, kvůli snížené pohyblivosti. Dočasná panička celou dobu s Albrechtem poctivě cvičí a udělala s ním obrovský kus práce, takže v nohách cit má. Běhá na kratší trasy jak závodník, přičemž přední nohy používá normálně, zadní jako berlu. Albí má s nožkama problém po úrazu páteře. Údajně průstřel.
Stoprocentně čistotný, s vyměšováním potíže nemá, protože břišní svaly už fungují jak mají. Doma nic neničí, spává v posteli a ve 21hod. je zvyklý na čtení pohádek. 
Albrecht má náturu vyrovnanýho chlapa - nemá tendence útočit, přijal svůj hendicap, jako nutnou součást života. Není to žádnej chudinka - když ho nějaký pes napadne, umí se razantně ubránit :o)Rád si hraje s balónkama, aportuje, rád chytá mouchy a když mu dáte něco, co mu nechutná, vezme si to, odnese a uschová na horší časy, aby neurazil :o). S Albrechtem je prostě velká sranda, je tak pozitivní a veselý....

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, čipovaný, odčervený, kastrovaný a odblešený Bravecto)


BENÍK
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec dalmatina,ohaře (váha 25kg)

Hledáte parťáka, který vám vyvolá úsměv na tváři, ikdyž přijdete domů naštvaní či unavení? Který vás přivítá s úsměvem od ucha k uchu? Který vás pozlobí čmajznutím pečlivě upečené bábovky pro nedělní návštěvu tchýně? Jestli ano, šaškoidní Benďula čeká právě na vás. Náš flekáček má dar rozdávat dobrou náladu a obtáčet si své lidi kolem prstu. Je to příjemný společník, co se rád s vámi pomazlí, vypije kávu a bude kontrolovat, jak vám jde pletí mrkve. Své doma si pohlídá a podezřelé vyštěká, ale nějaký delší štěkot od něj nečekejte, nemá na to čas. Když je totiž sluníčko, chytá bronz, a když je zima, zaleze si pod deku. Rád si s vámi vyjde na špacír do luk a polí, kde zvládá chůzi navolno. Cestování autem se mu nelíbí, bojí se a nechce nastoupit. Chtěl by svůj domeček se zahrádkou někde v klídku na vsi jako psí jedináček. Ale bez přístupu k drůbeži a hlodavcům. Kočičky nevadí. O městský ruch nestojí, stresuje ho. Bojí se bouřky, střelby, rachejtlí a podobně. Spaní mu musí budoucí páníček umožnit někde v teple. V zimním období mu jen bouda na zahradě nestačí. Hygienické návyky má suprové. Nehodí se k malým dětem. Větší, rozumné nejsou problém. S Beníkem je horší fyzická manipulace, ale rád spolupracuje dobrovolně kromě koupání a podobných jemu nepříjemných věcí.

V útulku od dubna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a má Bravecto proti parazitům)BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz