Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůFRENK
2 roky
kříženec vlkodava, knírače (váha cca 26kg)

F jako fajnovka, R jako rošťák, E jako energie, N jako noblesa, K jako Kam jdeš, ta má lásko jediná. Představujeme vám naprosto unikátního svěřence v našem útulku. Je tak výjimečný, báječný, úchvatný..ten snad spadl z nebe. Tento krasavec vás přímo nabíjí pozitivní náladou, co vám v jeho přítomnosti nechybí je sebevědomí. Když kráčíme po městě, neseme se jako pávice, protože nám dělá doprovod takový krasavec. Neustále se usmívá, ujišťuje se, že mu koukáte na vrtící se pozadí. Chvilkami s vámi i laškuje a když dojdete domů, tak se s vámi loučí jemným polibkem. Je to hodný moulík, dominance mu nic neříká a přestože jsou mu asi dva roky, v krvi má ještě dost dětství. Je naprosto vyrovnaný, nenese si s sebou žádné následky z minulosti. Snese fenky a jistě i pohodového, nekonfliktního pejska. A kočky? Nevíme, ale určitě se o nich nechá prohnat. Doma nic neničí. Má hygienické návyky. Vhodný k domku se zahradou, se spaním v teple. V bytovce by byl nešťastný. V době samoty neštěká. Vhodný i do rodiny k dětem. Musí se pravidelně česat - nějaké dredíky ještě má. 

V útulku od prosince 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešený Advantix)

JIMMI
pes
3 roky
kříženec borderkolie a českého strakáče (váha cca 16kg)

Vždy, když se budeš cítit sám, náš srdečný překrásný Jimmi bude vždy na blízku a přitiskne se ti na hruď. Když zvedne oči, tak ty malé hnědé korálky jasně promluví: "Já tě budu vždy milovat! Malý, drobný a roztomilý fešák je jedním z pokladů útulku. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Jak máte volné ruce, už chce drbat, hladit, házet hračky a nebo pamlsky. Kdo si vytáhne los jménem Jimmi, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Je to čistotný chlapec, co čůrá jedině venku - i když by se hodil spíše na zahrádku k domku, tak gaučík pro něj nebude problém. A pokud s ním budete chtít lehávat k televizi, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. S fenkama to jistě zvládne, kluky asi ne. Tak honem, volejte, Jimmíček nebude čekat věčnost. 

V útulku od prosince 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, po měsíci přeočkovaný, odčervený, odblešený)

ŠEVA
fenka
11 let
kříženka NO (váha 27kg)

Ještě nikdy jsme neměli v útulku někoho tak krásného. Ještě nikdy jsme neměli v útulku někoho tak přebáječného. Ještě nikdy se mi nestalo, že by láska nešla popsat slovy. Dovolte mi, abych vám všem představila naprostý unikát našeho útulku - princeznu Ševu. Je klidná, hodná, prdelkoidní, mazlící, líbací, žebrací, .. tato dámička nemá zkrátka žádná negativa. Má jemňoučkou srst, jasné oči, ladný běh, lechtavý hlas, a když vám běží naproti...line se za ní jakási zář. Zář andělská. Bydlí ve vnitřním kotci, nic neničí a má hygienické návyky. Proto očekává nějakého páníčka nebo paničku s Dormeo matrací a pletenou dekou. Je to skvělá pomocnice u vaření, koukání na zprávy, přikládání do kotle, nebo špacírování po venku. Je přizpůsobivá, úžasná, báječná, božská. Se psy si hraje jako štěně, kočkám jistě neublíží. Miluje všechny a všechno. V autě jezdí, jako by sama měla průkazku - jen nedosáhne na pedály. Tak honem, volejte..O Ševu bude boj! 

Poznámka ke zdravotnímu stavu: Špatně slyší, přesto chodí na volno a poslouchá na slovo, páníčka si hlídá.

V útulku od října 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, stroghold proti parazitům)


PUF
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec pinče, dobrmana (váha cca 18kg) 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Náš přenádherný Puf je plný lásky, plný života, plný dojmů z každého hezky ztráveného odpoledne. Má přenádhernou figuru, jemné drápky, veliká ouška a očka, co se třpytí v odrazu podzimního slunce. Číší z něj láska, oddanost, chytrost a náklonnost. Je to velice chytrý pes, který se během pár dnů naučil některé povely a s radostí čeká na rozvíjení jeho chytré hlavičky. Bavily by ho i nějaké hlavolamové hry nebo sportovní zabavení. Učí se běhat u koloběžky - několikrát si tento sport vyzkoušel a docela mu to jde. Má obrovské nadání jak pro sport, tak pro výcvik. Rozhodně to není pes pro babču na dvorek, ale pro mladou a aktivní rodinu, co ho bude milovat adá mu jistotu, která mu při poznávání nových lidí trošku chybí. Je člověkem trošku zklamaný a od štěňátka byl bitý. Jeho majitel ho uvázal k boudě a vždy když moc štěkal, tak dostal výprask. Tímto hrozným způsobem ho to odnaučil. Lidskou společnost má rád, ale musí se na něj pomalu a za pár minutek je skvělý kamarád, nyní čeká na svoji novou rodinu. V ženách a dětech má oporu - s muži mu to trvá zmíněných pár minut. Jinak s lidmi problém vůbec nemá. Ostatní psy nesnese, s fenkami problém nemá. Má hygienické návyky. Hodí se k domku se zahradou nebo i do bytu - při dostatečném aktivním vyžití. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkemn1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcíno, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz