Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůBABETKA
fenka
1 rok
kříženka bígla, jezevčíka (váha cca 7kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Babetka umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Její životní motto je milovat! A to nikoli sama sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu.  Je to mladá, hodná a veselá holčička plná energie. Jde o klasické živé a hravé štěndo. Není to ale šílenec a umí také odpočívat. Má ráda hračky, uzle, míčky. Nejradši si hraje společně s člověkem. Je hodně kontaktní a je jí dobře, má-li nablízku svého člověka. Je chytrá a šikovná - jistě vám ohlídá gauč nebo postel, než přijdete z práce. Vhodná pouze na trvalý pobyt uvnitř bytu nebo domku - žádná bouda nebo kotec. Nehodí se k malým dětem - skáče a drápe. Je kontaktní a nevadí jí psi ani fenky. Nehodí se k důchodcům, protože je opravdu živá a dovádivá. Podmínka adopce je kastrace do měsíce od podpisu smlouvy. 

 

V útulku je od listopadu 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, ošetřena přípravkem NexGard) 


BÓŽA
pes, čipovaný
6 let
kříženec border kolie, špice (váha 16kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Malé princátko je naprostým pokládkem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to malý plyšáček. Je to zlatíčko, co s vámi rád pomazlí. Ve svém skutečném domově dostal jméno Bóža, protože jde skutečně o Pana Božského. Je hodně chytrý a vnímavý, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky, ale přesto je raději venku a pokud by byl domeček se zahrádkou a spaní třeba v kotelně - to by byla parádička. Ostatních psů si nevšímá - jde mu hlavně o to být s člověkem. Je vhodný i k dětem, co si ho nebudou plést s hračkou, protože je skutečně jako z pohádky. Šediny na čumáku matou - jde o chybu pigmentu - takto je zbarvený od štěněte - majitel znám - pejska do útulku dal bratr majitele, který bohužel zesnul. Bóža pobyt v útulku snáší opravdu špatně, chybí mu člověk, přítel, kamarád. 

V útulku od listopadu 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný, odčervený, načipovaný, obojek Scalibor)

KOBLIH
pes
2-3 roky
kříženec jezevčíka (váha 8kg)

Byl si pro mě vším! Usínal jsem při tobě! Dostal jsem tě z postele, když si nechtěl vstávat! Smutně se s tebou loučil při odchodu do práce! Z čisté lásky tě zase vítal, když si přišel domů! Nikdy jsem nebyl křivý a nikdy jsem ani nepomyslel na zradu! A jak ses mi odvděčil, milý páníčku? Nechal si mě zavřít za mříže. Pejsek Koblih je skutečně věrný a nejlepší kamarád do rodiny. Nic a nikoho nebude tak milovat, jako svého pána. On vymění i šunku a uzený za pomazlení se svým milým. A přesto se našel zrádce, co ho zavřel do zimy - a to přestože, žil od minikobliha v bytě. Psychicky se u nás zhroutil a nyní je v domácí péči, kde na něj pějí jen a jen chválu. Koblih je velice veselý, živý, umazlený a uvrtěný pejsek, co vám vnese do dne světlo a čistou lásku. Miluje drbání na hlavě, za uchem, na krku, zadku i pupíku. Když tohle všechno doplníte i pravidelným líbáním, tak jde o ideální chvilku šmajchlování. Koblih má hygienické návyky. Nemá rád samotu a štěká. Snese se s ostatními psíky. Hodil by se k někomu, kdo je třeba v invalidním důchodu a byl by se psem doma. Nebo měl možnost ho dávat v době zaměstnání někomu na hlídání - samotu nesnáší a štěká, stěhuje si pánovo věci do pelíšku (a nechceme, aby se dřel třeba s televizí a pod..). Je dosti aktivní a miluje procházky - nehodí se třeba k důchodci o holích a podobně. Dětičky má rád a rozhodně by jim neublížil. Tak kdo chce trávit svátky s tímto extra tulivým fešákem? 

V útulke je od listopadu 2016.

S adpočním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný, odčervený, Bravecto proti parazitům)

PÉRKO
pes
1 rok
kříženec pudla, bišonka (váha 5kg)

Nezáleží na tom, kolik peněz máte a jaký majetek vlastníte - máte-li psa, jste boháčem. V přítomnosti malého plyšového pejsánka jménem Pérko si dopřejete denní dávku roztomilosti a mazlení. Když jde na vás pochmurná nálada, stačí jen přijít domů a Pérko vám chmury zažene a úsměv na tváři vykouzlí. Je od první zmínky naprosto dokonalý. Je to mazlík, plyšák, mončičák, urvtěný klouček, živý jako dítě. Miluje jen már věcí: lidi, lidi, lidi, postel, jídlo, lidi. Je čistotný a vychovaný - doma nic neničí, netrhá a na záchod chodí venku. Hodil by se do rodiny, kde by ho měli jako vrchního mazlíčka. Na zahrádku s trvalým přístupem domů. Snese pejsky i fenky. Nehodí se k malým dětem. Pro člověka, který ho nebude cpát do tašky, aby mu nezakrněly nožičky - ty má totiž úplně v pořádku a umí chodit po svých. 

V útulku od listopadu 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen proti parazitům a upravený u kadeřníka) 

SUNNY
fenka, kastrovaná
5 let
kříženka čivavy, kavalíra (váha 5-7kg)

Narodil se malý černý andílek, pocukrovaný koblížek co miluje všechno. Na jemnosti a roztomilosti příroda nešetřila, ale co život? Ten byl k nádherné Sunny jako ke krutému slunci :)
Milovaný pán, který se o ni staral a hýčkal odešel do nebe a dává na ni teď pozor. Protože to byla báječná a věrná společnice, tak si ji vzal pánův soused a společně spolu jedli na Štědrý den řízen, na Velikonoce beránka,... Jenže po těžké nemoci odešel i tento páník do nebe. Tak zůstala opuštěná, usmutněná a sama. Nyní má úžasnou péči v dočasce, ale přesto čeká na třetí šanci, která ji přesvědčí o tom, že na ní někde páníček opravdu čeká a že letos nabude na Vánoce sama a opuštěná. Je to milá, mazlivá holka, co ukazuje bříško, dělá různé blbinky a psí kusy. Směje se od rána do večera a zažijete s ní opravdu legraci. S ostatními psy i fenkami je v pohodě. Kočky snese. Hygienické návyky má a doma nic neničí. Spí jedině v posteli a nehodláme to měnit. Nehodí se do rodiny k dětem. Vyhovoval by ji pobyt u někoho, kdo nemívá moc návštěvy nebo nežije aktivním životem. Vyhovuje jí běhání po zahrádce nebo v parku, ale na přehnané aktivity tedy není - je to dámička. Na nové lidi vrčí, ale neublíží jim.

V útulku je od listopadu 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaná, odčervená, vykastrovaná a ošetřena proti parazitům)

RASTY
pes
3 roky
kříženec jezevčíka (váha 7kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidských vlastnostem - a každý pes chce od člověka jediné: být milován. Překrásný, něžný, přítulný a úchvatný Rasty hledá svoji rodinu, která ho každý den za úsvitu pevně obejme a přitiskne ke svému srdci. Rasty hledá rodinu, kde bude plno lásky, legrace, her a volných kilometrů na běhání.
Rasty je milý, mladý pejsek, hygienické návyky krom občasné malé nehody má, ale to určitě během pár dnů dopiluje, protože se ochotně učí všemu novému. Umí být v bytě sám, nepláče, ani nic neničí. Venku je přátelský k fenkám, ale pejsky si vybírá, na některé sem tam trošku zavrčí, aby si sjednal respekt. Bydlí spolu se 2 dvěma kočičkami a to je bez problémů. Je velice bystrý a učenlivý. Rád si hraje a mazlí se.

Jedná se o externí inzerci.

S adopčním poplatkem 1.000,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený a odblešený)

PUF
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec pinče, dobrmana (váha cca 18kg) 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Náš přenádherný Puf je plný lásky, plný života, plný dojmů z každého hezky ztráveného odpoledne. Má přenádhernou figuru, jemné drápky, veliká ouška a očka, co se třpytí v odrazu podzimního slunce. Číší z něj láska, oddanost, chytrost a náklonnost. Je to velice chytrý pes, který se během pár dnů naučil některé povely a s radostí čeká na rozvíjení jeho chytré hlavičky. Bavily by ho i nějaké hlavolamové hry nebo sportovní zabavení. Učí se běhat u koloběžky - několikrát si tento sport vyzkoušel a docela mu to jde. Má obrovské nadání jak pro sport, tak pro výcvik. Rozhodně to není pes pro babču na dvorek, ale pro mladou a aktivní rodinu, co ho bude milovat adá mu jistotu, která mu při poznávání nových lidí trošku chybí. Je člověkem trošku zklamaný a od štěňátka byl bitý. Jeho majitel ho uvázal k boudě a vždy když moc štěkal, tak dostal výprask. Tímto hrozným způsobem ho to odnaučil. Lidskou společnost má rád, ale musí se na něj pomalu a za pár minutek je skvělý kamarád, nyní čeká na svoji novou rodinu. V ženách a dětech má oporu - s muži mu to trvá zmíněných pár minut. Jinak s lidmi problém vůbec nemá. Ostatní psy nesnese, s fenkami problém nemá. Má hygienické návyky. Hodí se k domku se zahradou nebo i do bytu - při dostatečném aktivním vyžití. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkemn1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcíno, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz