Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůSLEČNA MÍŠA
fenka, kastrovaná
2 roky
kříženka jezevčíka

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Slečna Míša umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Její životní motto je milovat! A to nikoli sama sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu.  Je to mladá, hodná a veselá holčička plná energie. Jde o klasické živé a hravé skoro štěndo. Není to ale šílenec a umí také odpočívat. Je takové střeštiprdlo, co umí lítat, ale když někoho vidí poprvé, tak se krčí a je taková zdrženlivá a i když má asi trochu strach, přesto se vám vetře na klín a je jako pijavice - naprosté božátko. Nikdo ji nikdy nebil - proč to dělá, nevíme. Je chytrá a šikovná - jistě vám ohlídá gauč nebo postel, než přijdete z práce. Vhodná pouze na trvalý pobyt uvnitř bytu nebo domku - žádná bouda nebo kotec. Je kontaktní a nevadí jí psi ani fenky. Snese kočky, králíky, slepice, nutrie i mořské potvory. Nehodí se k důchodcům, protože s nimi nechce stárnout, ale chce si užít energický život. Malým dětem neublíží, vhodnější ale do rodiny, kde jsou děti větší, protože ji určitě nebaví se krčit při každém hodu chrastítkem a podobně. Je to prostě božanka a doufám, že má někdo volno v posteli. Neumí na vodítku - na vycházce jde a drží se člověka. Do města se nehodí, zřejmě do klidu vesnice. 

V útulku od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, ošetřena přípravkem proti blechám, vykastrovaná)

ROCKY
pes
8-10 měsíců
kříženec AST

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi. Krásný, něžný Rocky přišel z jiného světa - ze světa, kde jeho láska nebyla opětována. Jeho překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována.
 Jde o mladého, živého, pohodového pejska, který má vyrovnanou povahu. A naprosto dokonalý charakter. Jeho vzhled ve vás třeba bude vzbuzovat zlý dojem - ale ve skutečnosti je to láskyplná milouš. A nějaké předsudky?? To je nesmysl. Tento pejsek ve vás nechává tolik tepla, tolik klidu - těžko se od něj odchází. Nevím, jak to popsat, ale on je prostě psí anděl. Naprostým ideálem by pro něj bylo si někde odpočívat a slunit se na zahrádce, když by měl opalování dost, půjde se uvelebit na gaučík. Je mlaďoučký a procházky má moc rád. Chová se ukázněně - ale na vodítku trochu tahá, s ostatními psíky vychází a je k nim přátelský. Má hygienické návyky. Umí základní povely a pracujeme na dalších. Vzal si ho pán, který byl svědkem toho, jak cikáni prodávají psa vietnamci - v době "načapání" dělali jako že nic - a aby neměli trable, psa se prostě zbavili a tak se dostal k nám.
 
V útulku je od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, nutno přeočkovat, odčerven)

KUKY
pes
7 měsíců
kříženec borderkolie

Uděláme spolu dohodu: Já tě budu celý život uctívat, chránit a z celého srdce zbožňovat, a ty mi dáš jedno jediné...rodinu - obyčejný domov, který bude pro mne vysněným - ostatní už přijde samo. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš malý, dokonalý Kuky - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška. Jde o plyšového kluka, co po svých rodičích zdědil i pracovní talent. Pochází přímo z farmy, kde měli mámu i tátu na práci a naháněli ovce. Je velice chytrý a učenlivý. Miluje lidskou společnost a pohlazení. K novým lidem je dost zdrženlivý, ale po chvilce si zvykne. Bouchání a ran se bojí. Pokud s ním budete chtít lehávat na gauči u televize, jistě nebude proti, rád by byl však zaměstnaný a volný čas si užíval, jak se patří. Je to pes kachna - všeude za vámi chodí, a nemáte šanci být sami. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem. S ostatními psíky se snese. Děti rád nemá. 

V útulku je od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený)
 


ODINKA
fenka, kastrovaná
2 roky
kříženka kolie (výška odpovídá borderkolii)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidských vlastnostem - a každý pes chce od člověka jediné: být milován. Překrásná, něžná, úchvatná a elegantní dáma Odinka hledá svoji rodinu, která ho každý den za úsvitu pevně obejme a přitiskne ke svému srdci. Je to zdrženlivá dáma - psí anděl, co si vybírá lidi, kterým daruje svoje srdce. Zprvu je opatrná - když má čas, prošmejdí vám všechny kapsy a ošichá vás důkladně všude tam, kam dosáhne. Co se týče fyzického kontaktu, člověk ji musí se začátku nechat aby přišla sama, nesmí se na ní spěchat a už vůbec ne rychle. Pohladit se nechá, pak se chodí i mazlit sama. Neumí chodit na vodítku a i když se naše dokonalá slečna na hlídání snaží, zřejmě se to nikdy nenaučí. Pokud však jdete na vycházku, drží se vás a nemá sklony k útěkům. Hodí se k domku se zahrádkou. Momentálně spí uvnitř domku - kdyby to tak zůstalo, budeme rádi. Miluje společnost ostatních psů - takže na toto budeme přihlížet. Staré psy neotravuje, jen jim věrně sedá po boku a učí se od nich a s mladými pejsky si hraje. 

V útulku od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, načipována, vykastována)


JESSIE
fenka, kastrovaná, čipovaná
8 let (*6/2009)
americký buldok s PP

Chceš - li pro život parťáka, adoptuj si bílého plyšáka. Jess je sněhová vločka, co na tebe valí kouzelná očka. Na procházce tropí srandičky, doma na gaučíku dává hubičky. Je to holka hravá a veselá, z faldíků si nic nedělá. Malá, velká, umazlená kočička, lásenka Jessinka miluje všechno a všechny. Líbí je jí blonďáci i černovlasí. Hnědovlásky i zrzky,.... čtyřnozí i dvounožci. Ona je zkrátka slečna dokonalá. No, kočičky prožene, ale neublíží jim. Má hygienické návyky a venčí se venku. Doma nic neničí, dveře nedrápe. Vhodná do domku se zahradou. Na vycházkách trochu táhne - nebyla asi zvyklá chodit tak často, jako u nás - což je i vidět, je trošku obézní. Je neuvěřitelně přizpůsobivá, optimistická a dokonalá. Pokud se najde rodinka s domečkem, můžou mít i děti a budou ji věnovat svůj volný čas - ona jim to oplatí slastným chrochtáním do ouška, až budete spolu usínat. 

V útulke od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, načipovaná, vykastrovaná)

ARGO
pes, čipovaný
6 let
kříženec brazilské fily (váha 38kg)

Kdo měl někdy psa, bude na něj vzpomínat asi po celý život. V těch vzpomínkách si člověk vybavuje i sebe: jak se stával lepším, jak ho zušlechťovala péče, kterou poskytoval tvoru, jenž mu byl bezmezně oddán a za svou věrnost nic nevyžadoval. Velikán, božan Argo má o své lidské smečce jasno. Hledá k sobě rodinu s velikou náručí, teplým objetím, laskavou dlaní k pomazlení. Člověka, který dobře vaří, rád si hraje, rád běhá do přírody a navečer odpočívá u televize. Fenky snese - jen pozor u krmení, se psíky asi raději ne -  žil sice v rodině, kde byla jedna fenka a jeden pes, ale docházelo tam k pravidelným šarvátkám. Když je pes sám jedináček, úplně pociťujete teplo a lásku v jeho přítomnosti. Hodí se na zahrádku k domečku, asi na vesnici. Ve městě musí být pes na vodítku a on dost tahá a potřeboval by výcvik. Pokud ale nehledáte extra disciplovaného psa - je to úplně úžasný adept. Je zvyklý spát na gauči v chodbě, zvládne však spaní i v dobře zateplené boudě nebo kotelně. Hygienické návyky má a venčí se zásadně venku - spokojený však bude venku. Svoje doma si ohlídá a nahlásí vše podezřelé. Není zlý, jen vypadá jako obluda a tak vás nějací podobní prodejci v rychlosti obejdou. 

V útulke od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný)

ART
pes
3 roky
kříženec NO

Pes vám nikdy nezlomí srdce, nezradí vás ani vás neopustí, když se ocitnete v chudobě, obavách, v duševních mukách šílenství nebo když budete tonout v hlubinách svých emocí. Pohled do očí naprosto dokonalého Arta vám odtajní ten nejčistší a nejtřpytivější poklad, co při vás bude stát - a to v každé nástraze, kterou vám život narafičí. On tu bude vždy jako nejlepší přítel a kamarád - ten, který vás dokáže obejmout jen svoji přítomností.  Nemá rád hádky a hlučnost, takže se rozhodně nehodí do italské rodiny, kdyby totiž došlo k šermování s talíři, asi by se krčil a bál se. Je to živé a veselé zvířátko, co rádo běhá a dovádí. Bohužel se zdá, že byl bit, zprvu je plachý - trvá mu to pár minut a pak je z něj miloušek zlatá. Není vůbec agresivní, spíš podřízené povahy. S fenkou vychází velmi dobře, kočky absolutně neřeší a koně také ne. Co je velká výhoda - je perfektně poslušný a rozumí povelům, které začíná plnit bez výhrad. Je zvyklý v kotci, tam je rád sám, ale na noc ho zavíráme do velké technické místnosti (kotelny). Spíše je přítomnost jiné fenky výhodou. Na pravé oko je slepý, takže je někdy pomalejší v reakci, ale snaží se to vynahradit kontaktem u nohy a následováním těsně u nohy nebo za. Plánovaná návštěva očního specialisty na polovinu února - zdravotní stav doplníme.

 

V útulku je od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,-Kč (Naočkovan kombinovanou vakcínou, odčerven, odblešen přípravkem Bravecto) 


MALVIN
pes
4-5 let
kříženec knírače (váha cca 10kg)

Kdyby z nebe padali andělé, malý Malvin by byl ten, kterého by vám sneslo přímo nebe. Vaše srdce by zněžnělo a rodinná náruč by čekala jen a jen na něj. Přidělejte mu malá černá křidýlka a bude z něj dokonalý černý anděl - anděl lásky, anděl něhy, anděl věrného přítele, co vás bude vždy milovat, zbožňovat a uctívat. Toto malé dokonalé stvoření je mazlivé, přítulné, líbací a ocáskoidní povahy. Když vidí vodítko, začne vesele štěkat a má tak nádherný hlas, že ho chcete slyšet znovu a znovu. Je aktivní a rád běhá ve sněhu. Na druhou stránku však Malvin umí odpočívat a nejde o šílence, co vás nenechá vydechnout. Je naprosto vyrovnané povahy a snese pejsky i fenky. S kočkou také není problém. Hledáme pro ně rodinu, která je zvyklá rozdávat moře lásky. Klidně se hodí k větším dětem, které ho budou něžně hladit a lítat s ním po loukách. Má hygienické návyky a venčí se venku. Rádi bychom, aby se našla rodina, která bude mít pro něj zázemí uvnitř domečku, tentokrát bez krbu, jen s topením. Miluje všechno a všechny - proč ho pán opustil? To je nám záhadou, protože je dobře živený, vymazlený, voňavý. Přesto seděl na paloučku v jedné vesnici několik dní a koukal lidem do oken. Jako kdyby opravdu spadl z nebe. Kdo může říct, že má doma anděla? 

V útulku od ledna 2017.                                                                                                                
S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen přípravkem Bravecto)

BERRY
pes, čipovaný, kastrovaný
2 roky
kříženec BSP (35 kg)

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi. Krásný, statný Berry přišel do útulku z rodiny, kde byl milován a on teď nechápe, že musí být sám. V Tachově mu umřel majitel a jeho rodina byla nucena dát pejska do útulku. Jde o energického, živého, hravého a pohodového pejska, který má neustále veselou povahu. Jeho vzhled ve vás třeba bude vzbuzovat zlý dojem - ale ve skutečnosti je to láskyplná milouš. Tento pejsek ve vás nechává tolik tepla, tolik lásky a energie - těžko se od něj odchází. Nevím, jak to popsat, ale on je prostě psí anděl. Je zvyklý odpočívat a slunit se na zahrádce, když má opalování dost, jde se uvelebit jinam. Je mlaďoučký a procházky má moc rád. Na vodítku táhne a když se potká se psem, štěká a doráží. Má hygienické návyky, ale přesto je zvyklý a spokojený žít jedině venku. Nemá rád zavírání do kotce, ale volně na zahradě bude spokojený a když vybafá pošťačku nebo otravné prodejce, ještě mu budete děkovat. I když vypadá jako kulturista, je neškodný. Vhodný do rodiny k velkým dětem, jako jedináček. 

 

V útulku je od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován, opatřen přípravkem Bravecto proti blechám a klíšťatům, vykastrován) 


ŠEVA
fenka
11 let
kříženka NO (váha 27kg)

Ještě nikdy jsme neměli v útulku někoho tak krásného. Ještě nikdy jsme neměli v útulku někoho tak přebáječného. Ještě nikdy se mi nestalo, že by láska nešla popsat slovy. Dovolte mi, abych vám všem představila naprostý unikát našeho útulku - princeznu Ševu. Je klidná, hodná, prdelkoidní, mazlící, líbací, žebrací, .. tato dámička nemá zkrátka žádná negativa. Má jemňoučkou srst, jasné oči, ladný běh, lechtavý hlas, a když vám běží naproti...line se za ní jakási zář. Zář andělská. Bydlí ve vnitřním kotci, nic neničí a má hygienické návyky. Proto očekává nějakého páníčka nebo paničku s Dormeo matrací a pletenou dekou. Je to skvělá pomocnice u vaření, koukání na zprávy, přikládání do kotle, nebo špacírování po venku. Je přizpůsobivá, úžasná, báječná, božská. Se psy si hraje jako štěně, kočkám jistě neublíží. Miluje všechny a všechno. V autě jezdí, jako by sama měla průkazku - jen nedosáhne na pedály. Tak honem, volejte..O Ševu bude boj! 

Poznámka ke zdravotnímu stavu: Špatně slyší, přesto chodí na volno a poslouchá na slovo, páníčka si hlídá.

V útulku od října 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, stroghold proti parazitům)


PUF
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec pinče, dobrmana (váha cca 18kg) 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Náš přenádherný Puf je plný lásky, plný života, plný dojmů z každého hezky ztráveného odpoledne. Má přenádhernou figuru, jemné drápky, veliká ouška a očka, co se třpytí v odrazu podzimního slunce. Číší z něj láska, oddanost, chytrost a náklonnost. Je to velice chytrý pes, který se během pár dnů naučil některé povely a s radostí čeká na rozvíjení jeho chytré hlavičky. Bavily by ho i nějaké hlavolamové hry nebo sportovní zabavení. Učí se běhat u koloběžky - několikrát si tento sport vyzkoušel a docela mu to jde. Má obrovské nadání jak pro sport, tak pro výcvik. Rozhodně to není pes pro babču na dvorek, ale pro mladou a aktivní rodinu, co ho bude milovat adá mu jistotu, která mu při poznávání nových lidí trošku chybí. Je člověkem trošku zklamaný a od štěňátka byl bitý. Jeho majitel ho uvázal k boudě a vždy když moc štěkal, tak dostal výprask. Tímto hrozným způsobem ho to odnaučil. Lidskou společnost má rád, ale musí se na něj pomalu a za pár minutek je skvělý kamarád, nyní čeká na svoji novou rodinu. V ženách a dětech má oporu - s muži mu to trvá zmíněných pár minut. Jinak s lidmi problém vůbec nemá. Ostatní psy nesnese, s fenkami problém nemá. Má hygienické návyky. Hodí se k domku se zahradou nebo i do bytu - při dostatečném aktivním vyžití. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkemn1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcíno, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz