Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůBREN
pes
3 roky
kříženec labradora

Zlaté vlasy, dlouhé řasy, pohled jak do dvou studánek a láskyplné obejmutí - to vás hned napadne, když vidíte úžasného Breníka. Je neuvěřitelně optimistický a hledá k sobě milou rodinu. Bude vaším věrným asistentem při stříhání stromků, čištění jezírka, hrabání listí i sázení kytiček - miluje všechno a všechny. Vypadá jako bodygard z filmu Osobní strážce a když vám vybafá nějakého podomního prodejce, ještě mu budete děkovat. Je tedy naprosto neškodný, ale ten co stojí u branky to přece neví. Hygienické návyky má skoro na jedničku, ale přesto hledáme rodinu s domkem a zahradou, aby mohl bydlet venku, v zateplené boudě. Nemá rád zavírání do kotce, to dost štěká. Spokojený bude, volně pobíhající po zahrádce. Nemá útěkářské sklony, takže není ani třeba ho zavírat. Uvítal by i rodinu i s velkými dětmi. S ostatními psy vychází. Je moc chytrý a učenlivý. Vycházky miluje a jistě se těší na léto a až prožene kačeny na rybníce. Do útulku byl dán majitelkou - stěhovala se z domu do bytu. 

V útulku od března 2017. 

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, 3x odčervený, Bravecto proti klíšťatům a blechám) 

BALI
pes
7 let
kříženec labradora

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Dokonalý, upřímný miláček Bali je naprostým pokladem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. První pohled na jeho dokonalou figuru vám zkrátka musí vnuknout myšlenku: Tak ty jsi můj osobní strážce. Je trošku "při tělíčku", ale na tom se už pracuje - když však vidíte tu jeho kebuli, obrovské tlapy, hluboké a ušlechtilé oči - zamilujete se během několika málo minut. Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Je hodně chytrý a vnímavý, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Ve volných chvílí si neodpustí vás šťouchat do ruky, ať ho hladíte nebo chce házet míček. Vidí ho na kilometry daleko. A co je na tom to nejlepší?? Že má vždycky úžasnou náladu. Rozhodně se nehodí do povalečské rodiny, energie má dost a rád si s vámi užije hodiny a hodiny venku - hlavně, že budete spolu. Má hygienické návyky, ale přesto je raději venku a pokud by byl domeček se zahrádkou a spaní třeba v kotelně nebo zateplené boudě - to by byla parádička. Ostatních psů si nevšímá - jde mu hlavně o to být s člověkem. Přesto ale k druhému nedoporučujeme. Je vhodný i k dětem, na které je zvyklý od mala. Majitel je zde znám - pejska do útulku musela dát majitelka kvůli stěhování z domu do bytu. 
  
V útulku od března 2017. 

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, 3x odčervený,  Bravecto proti klíšťatům a blechám) 

BONY
pes
2 roky
kříženec yorkshira a jezevčíka

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi. B jako báječný, O jako ohromný, N jako neuvěřitelný, Y jako nepochybujte o tom, že on je ten pravý :-) Malý, něžný Bony je vším, po čem právě teď toužíte. Bony patří na gauč k televizi - po levé ruce - jako je vaše srdce. A nebo přímo na klín a drbat ho za ouškem - při večerních zprávách. Je takovým tichým společníkem, který k vám vzhlíží jako k Bohu. Je zvyklý na delší vycházky, brouzdání travou a očůrávání patníků. Rozhodně se nehodí k důchodcům. Od své báječné paní na hlídání je zvyklý mazlit se minimálně 24 hodin denně. Je vyrovnané povahy, snese fenky, možná i malé psy (musí se vyzkoušet), s kočkou si to také vyříká. Když je sám, tak kňučí - jistě se dá potrénovat. Pouze do bytu nebo rodinného domu - se spaním v teple, posteli nebo na gauči. Má úžasné hygienické návyky. Několik dní se toulal po městě Holýšov, na krku měl známku se jménem Bony - nikdo ho však nehledá.

V útulku je od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, opatřen přípravkem Bravecto proti blechám a klíšťatům)

JENÍČEK
pes
1 rok
kříženec jezevčíka

Nezáleží na tom, kolik peněz máte a jaký majetek vlastníte - máte-li psa, jste boháčem. V přítomnosti malého Jeníčka si dopřejete denní dávku roztomilosti a mazlení. Je nesmělý a zaražený, teprve poznává svět a jeho krásy. Je takový panikář, co hledá trpělivého pána. Když se k němu hrnete, tak uteče a vykukuje zpoza rohu. Když se však chováte normálně, je to kamarád. Takové hrrr činy dělají hlavně děti a budeme rádi, když se najde rodina pouze s dětmi velkými. Čím častěji se za ním vracíte, tím více vás miluje a nebojí se za vámi tisíckrát ohlédnout s pohledem: ,,Děkuji za to, že jsi!" Je celkem čistotný a vychovaný - doma nic neničí, netrhá a na záchod chodí venku. Hodil by se do rodiny, kde by ho měli jako vrchního mazlíčka. Na zahrádku s trvalým přístupem domů. Snese pejsky i fenky. Spaní jedině v posteli. Do tašky nechce jen kvůli tomu, že se prodávají tašky na psy - umí chodit po svých. Spíše na vesničku, než do města.

V útulku od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,-Kč (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešen)
Foto: David Pešek / Fotograf

MAŘENKA
fenka, kastrovaná
1 rok
kříženka jezevčíka

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. Mařenka je zdrženlivá holka, když si na vás ale zvykne je pro ni rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Jde o pětikilový poklad, který potřebuje k životu jen málo - něco dobrého k snědku, vycházky, načechranou postel a lásku své rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. V bytě by se asi cítila nejistě a bylo by ji "ouzko". Nejde o pejska do tašky a příručních zavazadel. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Nehodí se do rodiny k dětem, rány, bouchání a vřískání by ji určitě přivedlo do blázince. 


V útulku je od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, dvakrát odčervena, odblešena a vykastrovaná) 

JESSIE
fenka, kastrovaná, čipovaná
8 let (*6/2009)
americký buldok s PP

Chceš - li pro život parťáka, adoptuj si bílého plyšáka. Jess je sněhová vločka, co na tebe valí kouzelná očka. Na procházce tropí srandičky, doma na gaučíku dává hubičky. Je to holka hravá a veselá, z faldíků si nic nedělá. Malá, velká, umazlená kočička, lásenka Jessinka miluje všechno a všechny. Líbí je jí blonďáci i černovlasí. Hnědovlásky i zrzky,.... čtyřnozí i dvounožci. Ona je zkrátka slečna dokonalá. No, kočičky prožene, ale neublíží jim. Má hygienické návyky a venčí se venku. Doma nic neničí, dveře nedrápe. Vhodná do domku se zahradou. Na vycházkách trochu táhne - nebyla asi zvyklá chodit tak často, jako u nás - což je i vidět, je trošku obézní. Je neuvěřitelně přizpůsobivá, optimistická a dokonalá. Pokud se najde rodinka s domečkem, můžou mít i děti a budou ji věnovat svůj volný čas - ona jim to oplatí slastným chrochtáním do ouška, až budete spolu usínat. 

V útulke od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, načipovaná, vykastrovaná)

ARGO
pes, čipovaný
6 let
kříženec brazilské fily (váha 38kg)

Kdo měl někdy psa, bude na něj vzpomínat asi po celý život. V těch vzpomínkách si člověk vybavuje i sebe: jak se stával lepším, jak ho zušlechťovala péče, kterou poskytoval tvoru, jenž mu byl bezmezně oddán a za svou věrnost nic nevyžadoval. Velikán, božan Argo má o své lidské smečce jasno. Hledá k sobě rodinu s velikou náručí, teplým objetím, laskavou dlaní k pomazlení. Člověka, který dobře vaří, rád si hraje, rád běhá do přírody a navečer odpočívá u televize. Fenky snese - jen pozor u krmení, se psíky asi raději ne -  žil sice v rodině, kde byla jedna fenka a jeden pes, ale docházelo tam k pravidelným šarvátkám. Když je pes sám jedináček, úplně pociťujete teplo a lásku v jeho přítomnosti. Hodí se na zahrádku k domečku, asi na vesnici. Ve městě musí být pes na vodítku a on dost tahá a potřeboval by výcvik. Pokud ale nehledáte extra disciplovaného psa - je to úplně úžasný adept. Je zvyklý spát na gauči v chodbě, zvládne však spaní i v dobře zateplené boudě nebo kotelně. Hygienické návyky má a venčí se zásadně venku - spokojený však bude venku. Svoje doma si ohlídá a nahlásí vše podezřelé. Není zlý, jen vypadá jako obluda a tak vás nějací podobní prodejci v rychlosti obejdou. 

V útulke od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný)


BERRY
pes, čipovaný, kastrovaný
2 roky
kříženec BSP (35 kg)

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi. Krásný, statný Berry přišel do útulku z rodiny, kde byl milován a on teď nechápe, že musí být sám. V Tachově mu umřel majitel a jeho rodina byla nucena dát pejska do útulku. Jde o energického, živého, hravého a pohodového pejska, který má neustále veselou povahu. Jeho vzhled ve vás třeba bude vzbuzovat zlý dojem - ale ve skutečnosti je to láskyplná milouš. Tento pejsek ve vás nechává tolik tepla, tolik lásky a energie - těžko se od něj odchází. Nevím, jak to popsat, ale on je prostě psí anděl. Je zvyklý odpočívat a slunit se na zahrádce, když má opalování dost, jde se uvelebit jinam. Je mlaďoučký a procházky má moc rád. Na vodítku táhne a když se potká se psem, štěká a doráží. Má hygienické návyky, ale přesto je zvyklý a spokojený žít jedině venku. Nemá rád zavírání do kotce, ale volně na zahradě bude spokojený a když vybafá pošťačku nebo otravné prodejce, ještě mu budete děkovat. I když vypadá jako kulturista, je neškodný. Vhodný do rodiny k velkým dětem, jako jedináček. 

 

V útulku je od ledna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován, opatřen přípravkem Bravecto proti blechám a klíšťatům, vykastrován) 


PUF
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec pinče, dobrmana (váha cca 18kg) 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Náš přenádherný Puf je plný lásky, plný života, plný dojmů z každého hezky ztráveného odpoledne. Má přenádhernou figuru, jemné drápky, veliká ouška a očka, co se třpytí v odrazu podzimního slunce. Číší z něj láska, oddanost, chytrost a náklonnost. Je to velice chytrý pes, který se během pár dnů naučil některé povely a s radostí čeká na rozvíjení jeho chytré hlavičky. Bavily by ho i nějaké hlavolamové hry nebo sportovní zabavení. Učí se běhat u koloběžky - několikrát si tento sport vyzkoušel a docela mu to jde. Má obrovské nadání jak pro sport, tak pro výcvik. Rozhodně to není pes pro babču na dvorek, ale pro mladou a aktivní rodinu, co ho bude milovat adá mu jistotu, která mu při poznávání nových lidí trošku chybí. Je člověkem trošku zklamaný a od štěňátka byl bitý. Jeho majitel ho uvázal k boudě a vždy když moc štěkal, tak dostal výprask. Tímto hrozným způsobem ho to odnaučil. Lidskou společnost má rád, ale musí se na něj pomalu a za pár minutek je skvělý kamarád, nyní čeká na svoji novou rodinu. V ženách a dětech má oporu - s muži mu to trvá zmíněných pár minut. Jinak s lidmi problém vůbec nemá. Ostatní psy nesnese, s fenkami problém nemá. Má hygienické návyky. Hodí se k domku se zahradou nebo i do bytu - při dostatečném aktivním vyžití. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkemn1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcíno, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz