Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejsků


LUCKA
fenka, kastrovaná
5 let
kříženka labradora (váha 28kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Lucka umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Její životní motto je milovat! A to nikoli sama sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu.
Je to mladá, hodná a veselá holka plná energie. Jde o klasické živé a hravé odrostlé štěndo. Má ráda hračky, uzle, míčky. Nejradši si hraje společně s člověkem. Je hodně kontaktní a je ji dobře, má-li nablízku svého člověka. Jde o budoucího strážce rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou. Zvládne bydlet i venku v zateplené boudě. Bez zavírání do kotce, to není třeba. Když ji budete pouštět dovnitř domu, nebude problém. Nechce být však zavřená, aby vám nerozebrala gauč a tépichy. Do bytovky se nehodí. Je moc inteligentní. Hodí se i do rodiny k dětem. Ostatní psy ráda moc nemá.  

V útulku je od dubna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, ošetřena přípravkem Bravecto, vykastrovaná)

BESSY
fenka, čipovaná
6 měsíců
kříženka ohaře

Milá, rozkošná, roztomilá a slaďoučká jako plná bonboniéra. A když se vám ještě rozběhne naproti - tak vypadá jako by si běžela pro cenu slávy. To je naše skvělá a báječná Bessy. Je veselé, dovádivé nátury. Společnost jiných psů miluje a druhý pejsek bude výhodou. Hodí se i do rodiny k větším dětem. Je nenažraná a hamtá jídlo, kdyby viděla u malých dětí v ruce jablíčko nebo nějakou sladkost, okamžitě se na něj vrhne. Nemá žádné známky agresivity, jen ještě nechápe, že jí jídlo nikdo nevezme a už ho bude mít dostatek. Za rodinný domek se zahrádkou a spinkáním v teplíčku bude moc ráda. V budoucnu středního, většího vzrůstu. Podmínka adopce je kastrace v dospělosti. 

V útulku od března 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, čipovaná, Advantix proti parazitům)

SAMÍČEK
pes
2 roky
kříženec (váha 8-10kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Má úžasnou figuru, hezounký ksichtík a dokonalou povahu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to plyšáček. Pan dokonalý. 
Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Vítá vás každých pět minut a líbá vás. Když se pomuchlujete, naznačí vám, že to nestačilo. Je opravdu naprosto výjimečný, dokonalý, přebáječný. Je hodně chytrý a vnímavý psík, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Ze základních povelů umí jen "sedni" - takže bude rád, když s ním různé šaškárny jako pac, stojka, kotoul,..... dožene páníček - to mu totiž jistě půjde. Má hygienické návyky a venčí se venku. Je zvyklý bydlet na zahrádce a spát v zateplené boudičce. Spinkání doma by určitě jistě zvládl. Fenky snese, pejsky nevíme. Hodí se jen k velkým dětem, protože by si ho malá princátka mohla plést s plyšákem.

V útulku od března 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, odblešen přípravkem Bravecto)
 

MILUŠKA
fenka, kastrovaná, čipovaná
2 roky
kříženka NO (váha cca 20kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Miluška umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Její životní motto je: milovat! A to nikoli sama sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu.
Je to mladá, hodná a veselá holčička plná energie. Má ráda hračky, uzle, míčky. Nejradši si hraje společně s pánem. Když ji hračky nestačí, zlobí vás nebo psího společníka, okusuje ho a škádlí. Je hodně kontaktní a je jí dobře, má-li nablízku svého člověka. Není to pes hlídací, ale vítací. Není nijak náročná, v době samoty odpočívá a je v klidu. Sluní se a vyhřívá - umí rozkošně odpočívat. Hodí se k domku se zahrádkou, spaním v zateplené boudě, kotelně, verandě. Pokud ji pozvete do domečku, vadit jí to jistě nebude. Děti jí nevadí, pokud máte v rodině rošťáčky, bude legrace kousat je do nohavic a brát jim kopačák.

V útulku od března 2018.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odblešená Bravecto, odčervená, vykastrovaná, načipovaná)

CIRO
pes,kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec NO

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi.
Jeho překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o hodného, pohodového pejska, který má vyrovnanou povahu. Je velice inteligentní a připravený na to, že spolu budete trávit veškerý volný čas. Bezchybný psí krasavec pro dokonalou rodinu. Miluje lidi, jejich společnost, hru s pánem, vyrovnanou fenkou a procházky. Jezdí i rád autem. Uvítal by rodinný domeček. Dostatečně zateplená bouda, bez zavírání do kotce  mu bude stačit. Kotelna nebo předsíň by byla také moc fajn na spaní. Dětem neublíží. K malým nedoporučujeme, aby je nepovalil, nepodrápal. 

V útulku je od března 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, vykastrován, načipován a Bravecto proti parazitům)

MÍŠA Z HODONÍNA
pes
2 roky
kříženec jezevčíka (váha cca 7kg)

Havraní vlasy, dlouhé řasy, pohled jak do dvou studánek, co volají po láskyplném obejmutí - to vás hned napadne, když vidíte úžasného Míšu. Je neuvěřitelně miloučký a hledá k sobě stejně zlatou a milou rodinu. Bude vaším věrným asistentem při úklidu po zahrádce, sázení kytiček, vaření oběda, pečení cukrovinek - miluje všechno a všechny. Občas se krčí, když máte v ruce nějaké náčiní, ale jde jen o zvyk. Rychle chápe, že ji nechcete nic udělat. Hygienické návyky trénuje, a vše je skoro bez chybičky. S ostatními psy vychází - je zvyklý na druhého psa, což budeme při výběru rodiny zohledňovat. Kočičky má rád, je na ně zvyklý. Je moc chytrý a učenlivý. Vycházky miluje, je zvyklý na delší trasy a jistě se těší na léto a až prožene kačeny na rybníce. Srst je třeba pravidelně udržovat. Nedoporučujeme k malinkým dětem - né pro agresivitu, ale pro mírnou bázlivost, překvapenost z ječení, bouchání a pod. Dovezli jsme si ho až z Hodonína, i s jiným psím společníkem. Majitelé byli bezdomovci, kteří je zase až tam moc nemilovali a situace byla nutná řešit. 

V útulku od března 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, Bravecto proti klíšťatům a blechám)

MATÝSEK
pes
8 let
kříženec (váha cca 16kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. Jakmile vás uchvátí pohled do Matýskových očí, je jasno..protože když se rozdávala sebedůvěra, Matýsek si šel přidat. Ví, že se u něj lidé zastavují a hádají se, kdo s ním půjde ven - protože Matýsek, to je výhra! 
Když vyslovím jeho jméno, úplně mě zalechtá v břiše, jsem do něj přímo paf - ráda dám prostor aktivní rodině, která mu snese modré z nebe. Jde o veselého, pozitivně naladěného, aktivního pejska, který kolem sebe rozdává lásku a radost. Je zvyklý na pravidelné procházky - jednu, dvě delší denně. Miluje lidskou společnost, hračky, klacky, míčky, aportíčky - je to veselý nadšenec. Hodil by se do rodiny s obrovským srdcem, velkými dětmi, zateplenou boudičkou a nebo spinkáním někde v kotelně. Kočičky rád nemá. Ostatní pejsky také moc né, ale zbytečně po nich nevyjíždí. K dokonalosti mu chybí jen jedno jedné - rodina. neváhejte, protože pejsek s tak úžasnou povahou nebude čekat věčně. Pejsek je jednou z cenných pozůstalostí. Vždy byl opečováván, milován. O všechno přišel a je sám. 

S adopčním poplatkem.

V útulku od března 1.300,- (Naočkovaný kombin. vakcínou, odčerven, odblešen Advantix ampulí) 

UHLÍK
pes
10 měsíců
kříženec knírače (váha cca 13kg)

Ty jemňoučké fousky, ta dlouhé řasy, ten náznak bílé bradičky - to si příroda vyhrála. Je pro prostě dokonalost sama. Jde o takzvaného "měkkého" psa, kterého můžete mačkat jako plyšáka a on vám bude téct rukama. Má úžasnou figuru, hezounký ksichtík a dokonalou povahu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to plyšáček. 
Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Vítá vás každých pět minut a francouzky vás líbá. Když se pomuchlujete, naznačí vám, že to nestačilo. Je opravdu naprosto výjimečný, dokonalý, přebáječný. Je hodně chytrý a vnímavý psík, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Raději ale zdůrazním, že je to aktivní hoch - žádný pá Má hygienické návyky a venčí se venku. Rád lítá po loučkách a spinkání by se mu líbilo v posteli. Ostatní pejsky má rád a je bezproblémový. 

V útulku od února 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, odblešen přípravkem Advantix) 

ŠEDO
pes
5 let
kříženec knírače (váha cca 20kg)

Š jako šarmantní. E jako energický. D jako dokonalý. O jako okouzlující. Toto jsou čtyři slova, která ho dokonale vystihují. Nejen, že se jedná o psa s unikátním a neodolatelným vzhledem, jeho vřelá, inteligentní a energická povaha vás musí zkrátka upoutat více, než jeho modrá barva srsti. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš  Šedo - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, blázínek, co i z krále udělá šaška. Jde o originál každým coulem - kdo může říct, že má modrého psa?? Já znám jen pár lidí. . Neustále se směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Šedo, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Pokud s ním budete chtít lehávat na gauči u televize, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem - i s cizím člověkem - je to takový salámista. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Do bytovky však nedoporučujeme, dům a zahrada bude lepší volba. Potřebuje zapracovat na výcviku, moc toho neumí, jen dělat šaškárny, ale je chytrý a vnímavý. Nedoporučujeme k úplně malým dětem, hodně skáče. Jinak děti miluje. Ostatní pejsky nemusí, ale zbytečně je neprovokuje - doporučujeme však jako jedináčka. 

*Kontakt pouze přes e-mail: Gabrielka333@seznam.cz

V útulku je od února 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený a ošetřený přípravkem Bravecto)


ALBRECHT
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec tuleně (váha cca 20 kg)

Klidný, přátelský, extrémně inteligentní a vyrovnaný pes. Snášenlivý se všemi a se vším. Je moc šikovný a agilní. Vhodný pouze do bytu či domku se spaním uvnitř, kvůli snížené pohyblivosti. Dočasná panička celou dobu s Albrechtem poctivě cvičí a udělala s ním obrovský kus práce, takže v nohách cit má. Běhá na kratší trasy jak závodník, přičemž přední nohy používá normálně, zadní jako berlu. Albí má s nožkama problém po úrazu páteře. Údajně průstřel.
Stoprocentně čistotný, s vyměšováním potíže nemá, protože břišní svaly už fungují jak mají. Doma nic neničí, spává v posteli a ve 21hod. je zvyklý na čtení pohádek. 
Albrecht má náturu vyrovnanýho chlapa - nemá tendence útočit, přijal svůj hendicap, jako nutnou součást života. Není to žádnej chudinka - když ho nějaký pes napadne, umí se razantně ubránit :o)Rád si hraje s balónkama, aportuje, rád chytá mouchy a když mu dáte něco, co mu nechutná, vezme si to, odnese a uschová na horší časy, aby neurazil :o). S Albrechtem je prostě velká sranda, je tak pozitivní a veselý....

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, čipovaný, odčervený, kastrovaný a odblešený Bravecto)


BENÍK
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec dalmatina,ohaře (váha 25kg)

Hledáte parťáka, který vám vyvolá úsměv na tváři, ikdyž přijdete domů naštvaní či unavení? Který vás přivítá s úsměvem od ucha k uchu? Který vás pozlobí čmajznutím pečlivě upečené bábovky pro nedělní návštěvu tchýně? Jestli ano, šaškoidní Benďula čeká právě na vás. Náš flekáček má dar rozdávat dobrou náladu a obtáčet si své lidi kolem prstu. Je to příjemný společník, co se rád s vámi pomazlí, vypije kávu a bude kontrolovat, jak vám jde pletí mrkve. Své doma si pohlídá a podezřelé vyštěká, ale nějaký delší štěkot od něj nečekejte, nemá na to čas. Když je totiž sluníčko, chytá bronz, a když je zima, zaleze si pod deku. Rád si s vámi vyjde na špacír do luk a polí, kde zvládá chůzi navolno. Cestování autem se mu nelíbí, bojí se a nechce nastoupit. Chtěl by svůj domeček se zahrádkou někde v klídku na vsi jako psí jedináček. Ale bez přístupu k drůbeži a hlodavcům. Kočičky nevadí. O městský ruch nestojí, stresuje ho. Bojí se bouřky, střelby, rachejtlí a podobně. Spaní mu musí budoucí páníček umožnit někde v teple. V zimním období mu jen bouda na zahradě nestačí. Hygienické návyky má suprové. Nehodí se k malým dětem. Větší, rozumné nejsou problém. S Beníkem je horší fyzická manipulace, ale rád spolupracuje dobrovolně kromě koupání a podobných jemu nepříjemných věcí.

V útulku od dubna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a má Bravecto proti parazitům)BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz