Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůJONÁŠEK
pes, čipovaný
2 roky
kříženec šeltie, špice (váha 10-13kg)

Láska, něžnost, věrnost, oddanost a nesmírná krása - jen tolik stačí k charakteristice hnědého pokladu, který se ukrývá U Šmudliny. Při pohledu líbezného Jonáška máte pocit, že se vám srdce otevírá a musíte ho celého obejmout. Je to totiž takový božan, že nemůžete jinak. Jde o hodného a vychovaného pejska, co rád hopsá vedle vás na prochajdě, sem tam si ukousne hlavičku pampelišek a neustále se na vás dívá a usmívá - je rád, že má své milé u sebe. Na vodítku netahá a jde jako pes profík. Je velice vyrovnané povahy a jistě by přivítal společnost vykastrované holky. Když je sám, trpí samomluvou a naříká. Jak má u sebe děvečku, je to mazel. Je to čistotný kluk a zvládl by i pobyt doma, v bytě, v posteli, na gauči, křesle - asi je mu to jedno. K životu potřebuje: lidi, lidi, lidi a lidi se psem. Hračky moc nezná a parta dětských uličníků by mu to jistě všechno ukázala. Jídlu moc neholduje - potřeboval by trochu vykrmit - je jako špageta - snad kvůli těm psím slečnám. V autě jezdí v pohodě, bez problémů. 

V útulku od května 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, obojek Scalibor a načipovaný)

RUFUS
pes, kastrovaný, čipovaný
3-4 roky
kříženec švýcarského ovčáka (váha cca 20kg)

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky. Když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Skvělý, něžný Rufus přišel z jiného světa - ze světa, kde jeho láska nebyla opětována. Jeho překrásné oči vám ukáží, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o klidného, pohodového pejska, který má vyrovnanou povahu a jistě by se hodil k druhému psíkovi - stejnému pohodáři, jako je on. Kočičky,  ty zvládne jistě taky - je to opravdový salámista a přizpůsobil by se i delfínovi. Je zvyklý odpočívat a slunit se na zahrádce, když má opalování dost, jde se uvelebit na gaučík. Má hygienické návyky a zvládl by pobyt i uvnitř domku.  Je mlaďoučký a procházky má moc rád. Hodil by se do rodiny, kde jsou minimálně dva lidé - jeden pár rukou, aby hladil předek a druhý pár rukou, aby hladil zadek psa. Je to vyloženě lední medvídek k pomazlení. A kdyby byly dětičky -ó, to by byl ráj pro Rufuska. Má trošku sklony k nadváze, na zeštíhlení nyní pracujeme. 

V útulku je od března 2016.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešený, vykastrovaný a načipovaný)

MINI ROCKY
pes
5 let (1.6.2011)
kříženec jezevčíka (váha cca 14kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasný malý Rocky umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Jeho životní motto je milovat! A to nikoli sám sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu. Je to mladý, hodný a veselý kluk plný energie. Jde o drobného a křehoučkého tvorečka, co potřebuje hned po probuzení obejmout a políbit. Tento chlapeček je dosti živý a líbilo by se mu na zahrádce, aby si mohl opalovat bříško. A kdyby byla nějaká postýlka v garáži, v kotelně - někde, kde je teplo - tak by to bylo úplně ideální. Má rád společnost lidí i dětí. S ostatními psíky moc nevychází. Nemá rád uzavřené prostory a pobyt v bytě by jistě nezvládl. Nemá rád cestu autem. Na vodítku dost tahá, ale jinak zvládá povely sedni a lehni. Když bude mít k dispozici jen čistou vodu, dobrou baštu, dvounohého kamaráda a zahradu, tak to bude pro Rockyho ráj. Určitě se najde někdo, kdo rád pleje zahrádku a rád by si při práci povídal se čtyřnohým asistentem. Určitě se najde někdo, kdo rád pije kafíčko na terásce a jednou rukou k sobě tiskne psa. Určitě se najde někdo, kdo se do super božího mini Rockouše zamiluje a nabídne mu "své doma". Rockyho páníček umřel při autonehodě a jemu nezbyl nikdo - nikdo, kdo by mu nabídl kus svého srdce, možná proto má k autům takovou averzi.

 

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený) 


GINA
fenka, kastrovaná, čipovaná
3 roky
kříženka NO

Třicet kilo čisté lásky, krásné a husté havraní vlásky, očka jak dva uhlíky žhavé, jak od anděla a boha dané.  Něžná černovláska hledá rodinu, kde ji každé ráno popřejí krásný den a večer ji přikryjí až po bradu a pohladí ji po tváři. Hledáme pro Ginu rodinu, kde je klid, radostné děti se spoustou času a šprýmů. Mladé a aktivní lidi, co zaměstnají živou náturu mladé slečny. Gina je energická a sportovní holka, co ráda lítá, courá si tlapičky v trávě, až po pás se smočí v řece a k závěru vycházky prožene kachny. Je to lumpice, co potřebuje unavit, v době nudy si hledá vlastní zábavu a tahá květináče po zahradě, přesazuje ředkvičky a cibuli, popřípadě vám zasadí brambory. Na vycházce chodí vzorně a pyšně kráčí vedle svého pána. Nedoporučujeme k ostatním psům, neumí si s nimi hrát, prudí je a většinou to končí bitkou. Od mala byla terorizována chlapem, člověkem který ji měl milovat. Když ji chtěl zabít, dostala druhou šanci - a tak se černovlasá havraní dívka dostala do útulku. Přitom je to taková krása trávit volný čas s Ginou. Hodí se na zahradu, se spaním v teple. Se zahradou, která má vysoký plot. 

V útulku je od května 2016.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, načipovaná, antiparazitní obojek, vykastrovaná) 


BRUNKO
pes, čipovaný
5 let
kříženec irského teriéra (váha cca 17kg)

Když vám do života vstoupí pes, znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek. Brunko je originál každým coulem, když se vám rozběhne naproti, vaše srdce polije obrovské teplo, jeho oči vás láskou musí prostě propíchnout. V jeho překrásné hlavičce je velice, skutečně velice, chytrý mozeček. Když jdeme na vycházku, lidé nás zastavují a ptají se, co je to za atraktivní plemeno - Brunko vždy tak hodí očkem a cítí se důležitě. On je prostě dokonalost sama. Má hygienické návyky, přesto by byl asi spokojenější na zahrádce se spaním někde v teplíčku na verandě nebo v obyváčku. Aktivní páníčkové by byli asi lepší - sem tam si zaběhat u kola, hupsnout za kachnama do rybníku a pak si opálit pupíka na zahradě. Na ostatní pejsky dost štěká, ale zda je snášenlivý nevíme. Nezkoušeli jsme. Miluje lidi i děti - najde se tedy vysněná, milovaná rodina s obrovskou náručí plnou lásky? 

V útulku je od dubna 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, obojek Scalibor proti blechám a klíšťatům)


JAGGY /DŽEGI/
fenka
6-8 let
jagteriér

Kdyby z nebe padali andělé, malá Jaggy by byla tou, kterou vám sneslo přímo nebe. Vaše srdce by zněžnilo a rodinná náruč by čekala jen a jen na ni. Přidělejte ji malá černá křidýlka a bude z ní dokonalý černý anděl - anděl lásky, anděl něhy, anděl věrného přítele, co vás bude vždy milovat, zbožňovat a uctívat. Toto malé dokonalé stvoření je živé, aktivní povahy. Na druhou stránku však umí odpočívat a nejde o šílence, co vás nenechá vydechnout. Kdysi musela být naprosto dokonalým pracovním psem - má dokonale vyvinutý sluch a čich. Teď už si zřejmě od práce dala pohov a je čas se uvelebit na gaučík a spokojeně oddychovat pod dečku. Hledáme pro ni rodinu, která je zvyklá rozdávat moře lásky. Klidně se hodí k větším dětem, které ji budou něžně hladit a lítat s ní po loukách. Hodí se do domácnosti jako pes jedináček a bez ostatních domácích mazlíčků. Má hygienické návyky a venčí se venku. Rádi bychom, aby se našla rodina, která bude mít pro ni zázemí uvnitř domečku, tentokrát bez krbu, jen s topením. Přes svůj handicap je to šťastné, živé zvíře, které chce jen jedno jediné: šanci na domov.

 

V útulku je od října 2015.

 

S adopčním poplatkem 1.000,- (Naočkovaná kombinovanou vakcinou, 2x odčervena, ošetřena proti cizopasníkům NexGard. S sebou do nového domova dostane kšíry s reflexními prvky a zásobu léků do očí, které musí doživotně užívat + lékařskou zprávu od očního specialisty. Diagnoza: PLL primární luxace čočky)


BEN ORIGINAL VESTAJNAME
pes, kastrovaný, čipovaný
2-5 let
kříženec ohaře, dalmatina

Je to originál každým coulem - jak pro svoji neodolatelnou krásu, uhrančivý a milující pohled, tak svoji ojedinělou poivahou. Vtíravý a užebraný umí být kažý pes, ale bendulínek je prostě milouš na celý život. Je to takový mazlivý a užvaněný šášula, co má potřebu vše komentovat. Byl z něho takový "fracek" a my nevěděli, co s ním - nerozumněli jsme jeho řeči - teď je to ale jiné. Má svoji povahu, kdy se rád mazlí, hraje, líbá se a kouše vás do ouška - nemá však rád hrubé zacházení (čímž myslím strkání ze stolu, z postele dolů a náhlé chytání za obojek nebo nahánění - to se ožene. Nechce ublížit, ale dostatečně vás upozorní. My tyto pravidla dodržujeme, zavoláme ho je odměněn, že poslechl. Rád se přiučí něčemu novému a vyloženě si chodí říkat a kňourá - že chce trénovat povely.  Je vhodný  pro zkušeného pejskaře, který trochu rozumí psí řeči - jak už bylo zmíněno - nesnese fyzický nátlak či korekci. Veškerá výchova musí probíhat pouze tónem hlasu. Ani přílišná benevolence není na místě. Potřebuje mít stanovené hranice a znát své místo ve smečce, jinak by chtěl převzít trůn. Určitě by nezvládnul ruch velkoměsta. Má panickou hrůzu ze střelby a podobných zvuků. Vyhovoval by mu domov na vsi, kde by se mohl v klídečku válet na sluníčku, dělat ozdobu zahrádky, chodit na procházky v přírodě a při nepřízni počasí se schovat někde v teple, třeba u krbu či topení... Je čistotný, špatně snáší kotec, takže se rozhoně nehodí pro tento způsob chovu. Má rád lidskou společnost. Nehodí se k dětem (pro jeho fyzickou nepřístupnost- chytání za obojek a pod...) Nesnese psy a fenky mu zase brání v mazlení s páníčky, takže raději ne. Kdo bude dodržovat výše stanovená pravidla, ten si odnese v srdce opravdu jedinečný unikát. Bena bereme jako naprostý poklad mezi útulkovými pejsky. Tak dáte mu šanci?

V útulku od března 2015.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (Očkován, po měsíci přeočkován, 2x odčerven, Scalibor obojek, čipovaný, kastrovaný)

DUX BEAUTIFUL BOY
pes
1-2 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)

 
© copyright 2011   www.importPC.cz