Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůOLAF
pes, kastrovaný, čipovaný
1 rok
husky

Co na tom, že si pořídíte krásného malého medvídečka, když mu nasadíte malinkatý obojek a přicvaknete ho na řetěz? Takové dětství měl roztomilý Olaf. Pořídila si ho jedna romská rodina, aby byla zajímavá a bez boudy, jen s přitlouklým řetězem ke zdi bydlel na dvorku rodinného domku. Jeho nedostižitelná krása má jen jedinou chybičku - je trochu hubený a potřeboval by se spravit a nabrat svalovou hmotu - pobyt v útulku, v kotci mu moc nesvědčí a na zahradě by mu bylo určitě lépe. Svoji povahu "haskouna" nezapře a je tedy dost užvaněný, sebejistý a nevybitý. Hledá pouze rodinu, kde bude zaměstnaný a páníček bude vědět o potřebách tohoto plemene a seznámí ho s mushingem. Nehodí se pouze jako rodinný kamarád na zahradu. Olaf do saní patří a vyloženě se na to třese. Jak se snese s ostatními psy nevíme, nemáme možnost vyzkoušet, protože máme všechny konfliktní. V oblibě má hlavně chlapy a ze žen si dělá spíše legraci a tajtrdlíky - pak o tom večer vypráví kamarádům, jak si z nás zase střílel. 

 

V útulku od září 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, 2x odčervený, ošetřen přípravkem Scalibor na blechy a klíšťata, vykastrovaný a načipovaný) 

BENJI
pes, vykastrovaný, čipovaný
1 rok
kříženec BSP (váha cca 30kg)

Mladý Janek, co má dokonalý zadek - zkrátka celou figuru, pohled i srdce. Mladé krásné stvořeníčko vás bude vítat každý den a nikdy mu nevyhasne ta skvělá jiskra z očí. Má radost kdykoliv se vracíte domů - i kdyby to bylo několikrát do hodiny. Je neuvěřitelně optimistický a hledá k sobě milou a vyrovnanou rodinu. Hygienické návyky má skoro na jedničku, ale přesto hledáme rodinu s domkem a zahradou, aby mohl bydlet venku, v zateplené boudě. Nemá rád zavírání do kotce. Spokojený bude, volně pobíhající po zahrádce. Nemá útěkářské sklony, takže není ani třeba ho zavírat. Uvítal by i rodinu s dětmi. S ostatními psy vychází - seznamovat ho s klukem jsme nezkoušeli, ale neprojevuje se nějak zle nebo nevyrovnaně. Je moc chytrý, chodí u nohy, umí sedni a lehni, podává pacičku. Budeme rádi když se jeho talent bude dále rozvíjet a páníček se přihlásí třeba do nějakého kynologického klubu a připraví mu vyžití na odpolední venčení a výlety. Má rád vodu i jízdu v autě. 

V útulku od září 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, 2x odčervený, ošetřen přípravkem Frontline Combo, vykastrovaný a načipovaný) 


ELINNE FROM SHED
fenka, kastrovaná, čipovaná
1 rok
kříženka kokršpaněla (váha cca 20kg)

Nejlepší přítel člověk je pes - pes se k vám nikdy neotočí zády a bude vás vždy milovat. Láska, něžnost, vlídnost a oddanost - to je charakteristika naší úžasné fenky Elinne. Je to milá a úžasná psí slečna, která k životu potřebuje lidi a jejich děti. Může být profesionální chůvou k pohledání. V dočasné péči ji totiž zajímá jen to co dělá její devítiletý kamarád Adam. Je mu všude za zády - láká ho několikrát denně na procházku a nebo spolu leží na dece a koukají do tabletu. Je to prostě malá ségra. Pochází z romské rodiny, kde ji měli od štěněte zavřenou v chlívku i s dalším pejskem. Nezanechalo to v ní žádné následky - ani psychické, ani fyzické. Je moc hodná a vyrovnaná. Snese ostatní pejsky i kočičky. Hodí se na zahrádku s trvalým přístupen domů - hygienické návyky má. 

V útulku od září 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, načipovaná, vykastrovaná a ošetřena přípravkem Frontline Combo)

PUF
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec pinče, dobrmana (váha cca 18kg) 

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Náš přenádherný Puf je plný lásky, plný života, plný dojmů z každého hezky ztráveného odpoledne. Má přenádhernou figuru, jemné drápky, veliká ouška a očka, co se třpytí v odrazu podzimního slunce. Číší z něj láska, oddanost, chytrost a náklonnost. Je to velice chytrý pes, který se během pár dnů naučil některé povely a s radostí čeká na rozvíjení jeho chytré hlavičky. Bavily by ho i nějaké hlavolamové hry nebo sportovní zabavení. Učí se běhat u koloběžky - několikrát si tento sport vyzkoušel a docela mu to jde. Má obrovské nadání jak pro sport, tak pro výcvik. Rozhodně to není pes pro babču na dvorek, ale pro mladou a aktivní rodinu, co ho bude milovat adá mu jistotu, která mu při poznávání nových lidí trošku chybí. Je člověkem trošku zklamaný a od štěňátka byl bitý. Jeho majitel ho uvázal k boudě a vždy když moc štěkal, tak dostal výprask. Tímto hrozným způsobem ho to odnaučil. Lidskou společnost má rád, ale musí se na něj pomalu a za pár minutek je skvělý kamarád, nyní čeká na svoji novou rodinu. V ženách a dětech má oporu - s muži mu to trvá zmíněných pár minut. Jinak s lidmi problém vůbec nemá. Ostatní psy nesnese, s fenkami problém nemá. Má hygienické návyky. Hodí se k domku se zahradou nebo i do bytu - při dostatečném aktivním vyžití. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkemn1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcíno, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)

OUŠKO
pes, kastrovaný, čipovaný
2 roky
kříženec (váha cca 7kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidských vlastnostem - a každý pes chce od člověka jediné: být milován. Překrásný, něžný, přítulný, úchvatný a energický Ouško hledá svoji rodinu, která ho každý den za úsvitu pevně obejme a přitiskne ke svému srdci. 

Ouško hledá rodinu, kde bude plno lásky, legrace, her a volných kilometrů na běhání. Ouško hledá rodinu, která ho začlení do svého MY. Přenádherný chlapeček je ještě jankovitý, zkrátka odrostlé štěndo. Je živý, aktivní, když se rozdovádí, nechá se usměrnit a na druhou stranu umí být i klidný a na svůj věk i neuvěřitelně ukázněný. Úžasně reaguje na povely přines, pískej, zlob, mazli se, honem rychle. Opravdu mu to stačí říci jednou.Neustále se směje a dodává vašemu dni obrovskou jiskru. Hodí se do rodiny k dětem. Vhodný do bytu i na zahradu se spaním jedině doma. Je naprosto čistotný a vychovaný, nic neničí. Neničí ani hračky - občas mu to "ujede" a nechá se unést a vyhryže plyšákům nos - ale jinak by mohl dělat "majordoma".

Jak vychází se psy? Bojí se jich a ze strachu na ně štěká. My ho seznámili s Nelinkou a když poznal, jaká je to príma holka, tak se k ní nastěhoval. Před půl rokem ho napadli dva velcí psi a dost ho potrhali - tak si nese trauma z mládí. Kvůli tomu má amputovaný ocásek  - takže ze sebe může dělat dobrmana. Nemá žádné trvalé následky. Snese kočky. 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, vykastrovaný, načipovaný. ošetřen přípravkem Bravecto) 


NELINKA
fenka, kastrovaná, čipovaná
4 roky
kříženka šiperky (váha cca 11kg)

Vždy, když se budeš cítit sám, naše černovláska bude vždy na blízku a přitiskne se ti na hruď. Když zvedne oči, tak ty malé hnědé korálky jasně promluví: "Já tě budu vždy milovat!"  Malá, líbezná, uvrtěná psí slečinka je jedním z pokladů útulku. Je veselá, hravá, milá, vlídná a neustále v dobré náladě. V přítomnosti cizích mužů je zprvu zaražená a někdy na ně štěká, ale s vlídným jednáním je rychle kamarádka. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Nelinka, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Je to čistotná holka, co čůrá jedině venku. Pokud s ní budete chtít lehávat k televizi, jistě nebude proti. Miluje zahrádku a lítání. Pokud se bude moci opalovat na zahradě -  bude spokojená a když ji necháte oddychovat pod dekou v manželské posteli - to bude ideál. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. Zbožňuje míčky a jiné hračky - má v nich i motivaci - byla by jistě šikovná na nějaký sport. S ostatními psíky vychází bez problémů. Fotografie klamou - velikostně se rovná trošku vyššímu kokrovi.

V útulku od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená Bravecto, načipovaná, vykastrovaná)


FÍKUS
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec (váha 16-18kg)

Uděláme spolu dohodu: Já tě budu celý život uctívat, chránit a z celého srdce zbožňovat, a ty mi dáš jedno jediné...rodinu - obyčejný domov, který bude pro mne vysněným - ostatní už přijde samo. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš malý, velký Fíkus - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška.  Jde o originál každým coulem. Jde o plyšového bělouše a sem tam flíček, a ta povaha - ten kluk se neustále směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Nových lidí se zprvu bojí a působí ustrašeným dojmem. Trvá mu to však několik minut a jste rázem přátelé. Kdo si vytáhne los jménem Fíkus, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Pokud s ním budete chtít lehávat na gauči u televize, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. Je to mazlivka a pan dokonalý. Když s hlazením přestanete, jemně vás šťouchne s pohlede: ,,Nepřestávej, věrný příteli! Já tě potřebuji!" Hodí se do domku, se spaním jedině doma v teple. Snese pouze fenky. 

 

V útulku je od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.800,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, vykastrovaný, načipovaný a ošetřený přípravkem Bravecto)


DÁVA
pes
10 měsíců
kříženec jezevčíka (váha do 10kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Malé princátko je naprostým pokládkem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to malý plyšáček. Jeho pán - ten, který ho měl milovat - ho uvázal u dopravní značky a ujel - ale boží mlýny melou.... Je to aktivní, roztomilé štěndo, co rádo lítá. Je zvyklý naběhat několik kilometrů na vycházce - každý den. Chytrost, mazanost, vnímavost - tohle všechno je v té jeho hlavičce - hodil by se i na nějaké ty blbovinky v psí školce. S ostatními psíky vychází moc dobře - druhý pes je výhodou. Má hygienické návyky a chceme pro něj spaní pouze doma.  Bude potřebovat den dva, aby si zvykl na nové lidi - je trošku zdrženlivý. S lidmi, které zná je sebejistý a umazlený. Nehodí se k malým dětem.

V útulku od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou- nutno přeočkovat, 2x odčerven, ošetřen přípravkem Bravecto)

RAMBO
pes
10 měsíců
kříženec čivavy, jezevčíka (váha do 5kg

Jen pár kilo lásky, něhy, jemnosti, přítulnosti a roztomilosti - a přesto se k němu člověk zachoval jako dobytek - nějaký zbabělec ho i s bráškou přivázal ke značce a ujel. Je to zlatíčko, miluje všechny lidi, všechna zvířata. Je malinko uštěkaný, ostatně jako všechna malá plemena. Je dost aktivní a energický - není to žádný pejsek do kapsy. Je zvyklí na dv několika kilometrové vycházky denně - venku chodí na volno, neutíká, poslechne na zavolání. Má hygienické návyky, líbí se mu spaní v posteli přitisknutý k člověku. Takže se hodí jedině na trvalý pobyt doma - žádné spaní v boudě. Uvítal by psího kamaráda, který by si s ním hrál a maličko mu pomohl při prvotní nejistotě. Nehodí se k malým dětem.

V útulku od srpna 2016.

S adočním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou- nutno přeočkovat, 2x odčerven, ošetřen přípravkem Bravecto)

BUBY
pes, čipovaný
5 let
kříženec (váha cca 20kg)

Vždy, když se budeš cítit sám, náš srdečný překrásný Buby bude vždy na blízku a přitiskne se ti na hruď. Když zvedne oči, tak ty malé hnědé korálky jasně promluví: "Já tě budu vždy milovat!" Malý, drobný a roztomilý fešák je jedním z pokladů útulku. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Buby, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Je to čistotný chlapec, co čůrá jedině venku - i když by se hodil spíše na zahrádku k domku, tak gaučík pro něj nebude problém. A pokud s ním budete chtít lehávat k televizi, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem - i s cizím člověkem - je to takový salámista. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. Když k nám příjdou děti našich zaměstnanců, sedí třeba na lavičce a Buby jim pokládá hlavu na rameno, do klína, chce se objímat, tulit, drbat za ouškem. Když přestanete, jemně vás šťouchne s pohlede: ,,Nepřestávej, věrný příteli! Já tě potřebuji!" V bytě by asi štěkal - když ho zavřeme do kotce, tak strašně řve a nepomůže ani okřiknutí. Na psí kluky doráží, na fenky je úplně v pohodě. 

V útulku je od června 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, přípravek Bravecto)
 

ČÁRLÍK
pes
6 let
shi-tzu

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. A pro Čárlíka je rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Jde o pětikilový poklad, který potřebuje k životu jen málo - něco dobrého k snědku, dlouhé vycházky, načechranou postel a lásku své rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. V bytě by asi dost štěkal. Je nutno udržovat jeho srst pravidelným česáním a stříháním. Nejde o pejska do tašky a příručních zavazadel. Nemá moc rád, když se bere do ruky. Je takový svůj - vrčí, ale není agresivní. Potřebuje rázného pána, který tyhle jeho vrčící nálady zarazí a dá mu jasně najevo, že na mě si tohle dovolovat nemůžeš, panečku. Jinak je opravdu moc hodný a fajn. Je dost na jídlo a smlsne kde co - což by mohlo být pozitivum k jeho nevrlým náladám. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Nehodí se do rodiny k dětem, nemá je rád. Jeho páníček musel kvůli stěhování na ubytovnu dát psa do útulku.

 

V útulku je od června 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, dvakrát odčerven, Bravecto proti klíšťatům a blechám) 


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
1-2 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz