Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůDÁVA
pes
10 měsíců
kříženec jezevčíka (váha do 10kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Malé princátko je naprostým pokládkem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to malý plyšáček. Jeho pán - ten, který ho měl milovat - ho uvázal u dopravní značky a ujel - ale boží mlýny melou.... Je to aktivní, roztomilé štěndo, co rádo lítá. Je zvyklý naběhat několik kilometrů na vycházce - každý den. Chytrost, mazanost, vnímavost - tohle všechno je v té jeho hlavičce - hodil by se i na nějaké ty blbovinky v psí školce. S ostatními psíky vychází moc dobře - druhý pes je výhodou. Má hygienické návyky a chceme pro něj spaní pouze doma.  Bude potřebovat den dva, aby si zvykl na nové lidi - je trošku zdrženlivý. S lidmi, které zná je sebejistý a umazlený. Nehodí se k malým dětem.

V útulku od srpna 2016.

S adopčním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou- nutno přeočkovat, 2x odčerven, ošetřen přípravkem Bravecto)

RAMBO
pes
10 měsíců
kříženec čivavy, jezevčíka (váha do 5kg

Jen pár kilo lásky, něhy, jemnosti, přítulnosti a roztomilosti - a přesto se k němu člověk zachoval jako dobytek - nějaký zbabělec ho i s bráškou přivázal ke značce a ujel. Je to zlatíčko, miluje všechny lidi, všechna zvířata. Je malinko uštěkaný, ostatně jako všechna malá plemena. Je dost aktivní a energický - není to žádný pejsek do kapsy. Je zvyklí na dv několika kilometrové vycházky denně - venku chodí na volno, neutíká, poslechne na zavolání. Má hygienické návyky, líbí se mu spaní v posteli přitisknutý k člověku. Takže se hodí jedině na trvalý pobyt doma - žádné spaní v boudě. Uvítal by psího kamaráda, který by si s ním hrál a maličko mu pomohl při prvotní nejistotě. Nehodí se k malým dětem.

V útulku od srpna 2016.

S adočním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou- nutno přeočkovat, 2x odčerven, ošetřen přípravkem Bravecto)

BUBY
pes, čipovaný
5 let
kříženec (váha cca 20kg)

Vždy, když se budeš cítit sám, náš srdečný překrásný Buby bude vždy na blízku a přitiskne se ti na hruď. Když zvedne oči, tak ty malé hnědé korálky jasně promluví: "Já tě budu vždy milovat!" Malý, drobný a roztomilý fešák je jedním z pokladů útulku. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Buby, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Je to čistotný chlapec, co čůrá jedině venku - i když by se hodil spíše na zahrádku k domku, tak gaučík pro něj nebude problém. A pokud s ním budete chtít lehávat k televizi, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem - i s cizím člověkem - je to takový salámista. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. Když k nám příjdou děti našich zaměstnanců, sedí třeba na lavičce a Buby jim pokládá hlavu na rameno, do klína, chce se objímat, tulit, drbat za ouškem. Když přestanete, jemně vás šťouchne s pohlede: ,,Nepřestávej, věrný příteli! Já tě potřebuji!" V bytě by asi štěkal - když ho zavřeme do kotce, tak strašně řve a nepomůže ani okřiknutí. Na psí kluky doráží, na fenky je úplně v pohodě. 

V útulku je od června 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, přípravek Bravecto)
 

ČÁRLÍK
pes
6 let
shi-tzu

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. A pro Čárlíka je rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Jde o pětikilový poklad, který potřebuje k životu jen málo - něco dobrého k snědku, dlouhé vycházky, načechranou postel a lásku své rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. V bytě by asi dost štěkal. Je nutno udržovat jeho srst pravidelným česáním a stříháním. Nejde o pejska do tašky a příručních zavazadel. Nemá moc rád, když se bere do ruky. Je takový svůj - vrčí, ale není agresivní. Potřebuje rázného pána, který tyhle jeho vrčící nálady zarazí a dá mu jasně najevo, že na mě si tohle dovolovat nemůžeš, panečku. Jinak je opravdu moc hodný a fajn. Je dost na jídlo a smlsne kde co - což by mohlo být pozitivum k jeho nevrlým náladám. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Nehodí se do rodiny k dětem, nemá je rád. Jeho páníček musel kvůli stěhování na ubytovnu dát psa do útulku.

 

V útulku je od června 2016.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, dvakrát odčerven, Bravecto proti klíšťatům a blechám) 


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
1-2 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz